Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Допълнителни точки за вашия дом

Go down 
+4
Джини Уайт
Елизабет Потър
Сиси Грейнджър
Проф. Елена Здрач
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 6:04 am

Може ли въпроще ?
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 11:42 am

Алис Кълън: Снощи Пийвс е щурял из коридорите на замъка, има няколко недоволстващи ученици на, които е скъсал раниците ( с магия, тъй като откраднал една магическа пръчка от джоба на един ученик), по лицето на някой има циреи, а няколко от рицарските доспехи са със различен цват. Също така няколоко ученици не могат да издават нито звук, а на няколко езиците са завързани.
- ти трябва да кажеш как е скъсал чантите им и как ще ги поправиш
- с коя магия е накарал да излязат циреи по лицата на учениците и как да ги премахнеш
- с коя магия е променил цвета на доспехите и как ще го върнеш
- с коя магия им е премахнал гласа и как ще го оправиш
- и как ще развържеш езиците на пострадалите и кое заклинание е използвал за да ги завърже
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 12:17 pm

Магията с която ученика е предизвикал по лицата на други ученици да се появят циреи е Фурникус.От нея можем да се предпазим с магията - Салвио Хексия.С помоща на магията Силенцио ученика е накарал другите незабавно да млъкнат ( завързал им е езика), може и да е използвал Ланглок - тя също може да свърши работа .Раниците се поправят с Репаро или Фините , а магията с която ги е скъсал е Диффиндо .Проклятието Фините отменя ефекта на много проклятия.


Последната промяна е направена от Алис Кълън на Чет Мар 12, 2009 1:35 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 12:23 pm

Преправи си отговора да стане под формата на РП, защото иначе ще ти пиша много малко точки. и довърши заклинанията.
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 12:52 pm

готово!
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 1:33 pm

Заклинанието с което Пийвс е скъсал чантата е Дифиндо.
Заклинанието с което е променил цвета на доспехите е Абело Колоро, а това с което се връща нормалния цвят е Аверо Колоро. Магията, за завързване на езици си я збъркала тя трябва да е Мимбъл - уимбъл, не Ланглок и контра заклинанието е Уимбъл - мимбъл.
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 1:36 pm

ок аз за Диффиндо се сетих точно преди да го напишете , а колко точки имам 2 Very Happy
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 2:14 pm

Не имаш 16, понеже си се постарала.
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 13, 2009 10:33 am

Може ли едно въпросче?
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeПет Мар 13, 2009 2:04 pm

Джини Уайт: Както казах Пийвс снощи е правил поразии с една магичяска пръчка, която откраднал. Влязъл е и в кабинета по Вълшебство и сега там е пълна бъркотия, една статуя постоянно се самотрансфигурира, навсякъде летят птички, които нападат всеки, който видят, катедрата е с много големи размери и един предмет е превърнат в летекод ( разбрахме това защото един ученик го пипна и после го намерихме в тоалетната на Стенещата Миртъл). Ти трябва да оправиш тази бъркотия. Т.е. да ми кажеш:
- коя е магията която е направил на статуята и как ще я премахнеш
- с коя магия е изомагьосал птичките и с коя магия ги е накарал да непадат всеки и как ще ги унищожиш
- с коя магия е уголемил катедрата и как ще я оправиш
- с коя магия е превърнал предмета в летекод и с коя ще я оправиш
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeСъб Мар 14, 2009 2:06 pm

А може ли да ми кажете колксо точки имам,защото никъде не сте ги написали?
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 17, 2009 8:27 am

Аз се забързах да оправя щетите.Озовах се в едно помещение където цареша пълна суматоха. И така една статуя непрестанно се самотрансфигурираше и аз веднага се сетих че Пийвс е използвал магията Атернетея. Бях го прочела някъде в някоя книга от библиотеката. Помня също така обаче че там не пишеше нищо за контрапроклятие. Реших да използвам доброто старо Фините инкантантем. Докато мъдрех заклинанието група разбесняли се птички ме нападнаха. Не си мисля че са влетели през прозореца за това най-вероятно Авис има пръст в измагьосването им. А така ожесточено ме нападат защото са били омагьосани с Опугно. Леле нямам си на идея откъде полтъргайста е научил толкова сложни магии. Поредното контрапроклятие, което не знам. Пробвах се обаче с протего и пиленцата се кротнаха.И така. Какво ми оставаше? А, да. Неестествено голямата катедра.Дори и не ми мина през ума че е станала с тези размери, защото е папкала много плодове и зеленчуци.Тук определено е било приложено Енгорджио аз замахнах с пръчка и казах Редукцио.
С Портус един предмет беше станал летекод. Аз обаче не знаех как да го върна в нормално състояние, но се сетих че след като веднъж е бил използван, трябва отново да се омагьоса за де премести някъде. И така май горе-долу бях поправила щетиъе.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 17, 2009 11:40 am

може ли въпросче?
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 17, 2009 12:54 pm

Сиси, на теб реших да дам да опишеш няколко забавни магии, а те са:
- Анери
- Артане
- Браюс
- Дезамфорис
- Дите Коме

Моля за изчерпателно описване и РП пост. Smile
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 17, 2009 1:02 pm

Искам и аз въпросче
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeСря Мар 18, 2009 8:36 am

Ето няколко забавни магии или магии шеги, които искам ти подробно да ми опишеш в един РП пост.

-Жинис
-Лекарете
-Мантес
-Ойтен
-Фънни
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 1:30 am

Професор Здрач разказа една история в часа по Вълшебство:
"Преди много време на една коледа се случили странни неща. Виновникът за тези поразии бил един първокурсник от училището за вълшебства и магии Хогуартс. Ето какво точно се случило. Първо върху главата на едно момче паднали много топки за елха. Когато то се опитало да махне някоя от тях тя залепнала за ръката му. Той се мръщи, но в този момент започва да први смешни физиономии. Вече неуписуемо раздразнен носът му се превръща в зурла. Майката на момчето не можела дапонася мръсотията от счупените коледни играчки, но колкото повече чистила, толкова по - мръсно ставало. Най - накрая пакостника казал :
- Фините Икантатем - и всичко се върнало по старомо."
- Въпросът ми е кои магии е изпозвал първокурсникът? - продължи професора, а Ванеса вдигна ръка.
- За падащите играчки е използвана магията Жинис, за залепването на играчките е използавал магията Мантес. След това, за да накара момчето да прави физиономии той е казал Лекарете. За превръщането от нос в зурла е използвано заклинанието Фънни и за ядовете на майката е използвано заклинанието Ойтен. Тези магийки са известни като магия-шега.
- Чудесно госпожице Найджълс! .... точки за Грифиндор!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Допълнителни точки за вашия дом
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Въпроси за допълнителни точки
» Въпроси за допълнителни точки!
» Допълнителни въпроси
» Допълнителни въпроси
» Точки на Грифиндор

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Втори етаж :: Втори етаж :: Вълшебство-
Идете на: