Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Купон за 1-ви март

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Купон за 1-ви март Empty
ПисанеЗаглавие: Купон за 1-ви март   Купон за 1-ви март Icon_minitimeСъб Фев 28, 2009 1:27 pm

Купон за 1-ви март Mos-caribbean-7

Огромната бална зала бе преобразена до наузнаваемост. Нямаше и помен от огледалните стени, висящите стъклени полюлеи и дървения паркет, който бе идеален за валс. Всичко това бе заменено от бар в дъното на залата, малки маси с високи столове и удобни тесни сепарета от плюш. На едната стена имаше два големи прозореца с дървени рамки от тъмен макагон, покрити с луксозни тъмно червени завеси.
От тавана висяха семпли лампи със слаба светлина, която придаваше капка романтика на цялата обстановка, а парти топката допринасяше за уникалния облик на залата.
Точно срещу бара с безалкохолни напитки от всякакъв вид бе разположена сцена на която щеше да пее новооткрития талан в магьосническия сват, самият Кири - Клок, изпълнител на велики стари парчета, както на магьоснически групи, така и на мъгълски.
Имаше само едни единствено сепаре, което бе отдалечено от останалите. Беше съставено от общо пет меки канапета в лилав плюш и кадифе, разположени като полу-месец, а посредата имаше ниска стъклена масичка, това бе отделението за директорката и нейната заместничка.
Тук щеше да се проведе купона за първи март, незабравим ден на нови запознаства и допълнително опознаване. В този ден ви съветвам да забравите домовите различия и да допренесете към невероятната обстановка като прекарате един вълшебен ден изпълнен с весел смях и диви танци...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Купон за 1-ви март Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Купон за 1-ви март   Купон за 1-ви март Icon_minitimeНед Мар 01, 2009 1:13 am

Събрах учениците пред входа на Голямата зала и от там ги поведох по коридора водещ към Балната зала, която бях приготвила снощи с много труд. Всички бяха облекли официални рокли и костюми и шушукаха тихо или подвикваха от нетърпение.
- Хайде деца! - подканих ги аз и всички забързаха към мен.
Чуваше се тихото обсъждане на няколко момчета, които гледаха група грифиндорки и обсъждаха роклите им, а те от свпя страна тихо се кикотеха хвърляйки погледи към тях.
- Е това е вашата зала, забавлявайте се! - казах аз с усмивка и повдигнах дългия пласт на черната ми рокля разкривайки сандалите си на восок ток, за да прекрача по лесно ниския праг пред вратата. Когато всички се събраха вътре и се заоглеждаха заинтересовано, защото залата бе тъмна като в нощ, през непрогледния мрак не се виждаше нищо друго освн тънката светлина от доизгаряща свещ разположена на бара.
Шушукането се обнови, аз се изсмях тихо и заговорих.
- Не се стряскайте, тук ще се проведе бала ви! - няколко момичета изпискаха, а други изпъшкаха леко раздразнени. Усмихнах се макар да бях сигура, че в мрака никой няма да забележи това, а след това пляснах с ръце.
За миг залата се изпълни с мека светлина и тиха музика, която бе заглушена от ахвания, пискания и уаукания.
- Хайде, влизайте! - подканих ги аз и всички бързо изприпкаха вътре...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Купон за 1-ви март Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Купон за 1-ви март   Купон за 1-ви март Icon_minitimeНед Мар 01, 2009 4:58 am

Стоях на стълбището, когато професор Де`Луна ни повика за да ни заведе в Балната зала. Наредих се при приятелките ми леко умърлушена. Джеймс закъсняваше, но аз се стараех по никъкав начин да не показвам разочерованието си. Така че просто се засмях и се включих в разговора на приятелките ми, които всъщност обсъждаха една близка групичка момчета, които ги гледаха. Разговора не ми беше много интересен за това насочех вниманието си към професор Де`Луна. Със сигурност в момента само аз бях умърлушена. "Но какво от това, все пак ме очаква купон ще си намеря някое занимание, което ми харесва и съм готова" помислих си аз и отново се усмихнах.
След малко влязохме в Балната зала, където беше тъмно като в рог.
- Не се стряскайте, тук ще се проведе бала ви! - каза директорката, няколко момичета изпискаха, а други изпъшкаха леко раздразнени.Тя плясна с ръце и залата се изпълни с мека топлина, а от някъде прозвуча и тиха музика.
- Хайде, влизайте! - подкани ни тя и всички бързо изприпкаха вътре.
Аз се отправих към бара, като оставих приятелките ми да си шушукат на спокойствие. Единствената от тях, която забеляза, че нещо не ми е наред беше Бела. Аз седнах на бара и си поръчах един сок от тиква, приятелката ми седна до мен и ми се усмихна.
- Какво правиш тук? Не искам да развалям и твоята вечер, върви при другите. - обърнах се аз към нея.
- Какво има, Лизи? Толкова се вълнуваше за купона, а сега си така умърлушена. - попита ме Бела.
- Нищо ми няма, просто Джеймс закъснява и ми се струва, че няма да дойде. - казах аз, с нотка на разочерование в гласа.
- Сигурна съм, че ще дойде просто малко закъснява. - опита се да ме успокои Бела. - Но дотогава не трябва да седиш и да го чакаш на едно място, хайде ела при нас.
- Добре само да си изпия сока. - отвърнах аз.
Глътнах го набързо и двете отидохме при Джини, Криси и Сиси, който още обсъждаха момчетата отвън.Аз се усмихнах и се включих в разговора.
- Надявам се една от тях да ме покани, бяха доста сладки, но онзи с русата коса беше най-готин. - каза развълнувано Сиси.
- Да наистина, но на мен ми хареса онзи с черната коса и кафявите очи. - изчурулика Джини.
- Да и двамата са яки, но най-готин е червенокосия с зелените очи, който са толкова красиви. - каза замечтано Криси.
- Нали вече имате кавалери, защо обсъждате другите момчета. - попитах аз с упрек в гласа.
- Моят няма да дойде, отива за пролетната ваканция при майка си в Париж. - каза Джини с разочерование.
- Моят също, счупил си крака по време на един мач на куидич. - смънка Сиси. - За това не смятам да стоя с кръстени ръце и да правя нищо.
- Аз пък нямам кавалер! - каза Криси набързо, защото личеше че е разочарована.
- Извинете, не знаех. Моят кавалер също още го няма. - казах аз.
- Добре дошла в клуба. - каза Сиси.
Но тя не остана дълго без кавалер, едно момче я покани на танц и тя с радост прие.
- Елизабет. - се чу един момчешки глас зад гърбът ми.
Обърнах се и видях Джеймс, който ми се усмихваше. Аз също му се усмихнах и изтичах при него.
- Джеймс, най-сетне, помислих си, че няма да дойдеш. Къде беше? - казах аз и усетих как се изчервих ( Embarassed )
- Извинявай, забавих се защото имах малко работа в соварника. Изглеждаш страхотно. - оправда се той.
Реших да не му се сърдя, а да си прекараме страхотна времето си в танци и разговори.
- Ще танцуваме ли? - попита ме кавалера ми.
- Разбира се. - отвърнах аз и се усмихнах.
Подадох му ръка, а той я хвана и започнахме танците. На дансинга дойдоха още много двойки, между тях бяха и приятелките ми, които се бяха сдобили с кавалери.
По едно време се изморих, стана ми доста топло и залитнах.
- Добре ли си? - попита ме Джеймс угрижен.
- Да, просто малко се изморих. Трябва да седна за малко и ще се оправя. - отвърнах аз.
- Ще ти донеса нещо за пиене. -каза той и се запъти към бара.
Момичетата забелязаха, че не съм добре и дойдоха при мен.
- Как си? - попита Криси.
- Малко ми е замаяно, но иначе съм добре. - отговорих й аз. - Вървете да танцувате ще се оправя.
Те се върнаха на дансинга, но от време на време ме поглеждаха, за да се уверят, че съм наистина добре. Джеймс се върна с напитките на масата където стоях. Докато ги пиехме разговаряхме най-вече за нас двамата и за миналото ни. Оказа се, че Джеймс живее в Лондон на няколко преки от нас, така че през ваканцията щяхме да се виждаме, което беше много хубаво. По едно време обаче ми причирня пред очите и единственото, което видях е лицето на Джеймс, на което се изписа много угрижена физиономия.


Последната промяна е направена от Елизабет Потър на Нед Мар 01, 2009 7:51 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Купон за 1-ви март Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Купон за 1-ви март   Купон за 1-ви март Icon_minitimeНед Мар 01, 2009 5:48 am

Отпих глътка от ананасовия сок и с усмивка огледах дансинга на който танцува и влюбено се гледаха няколко двойки, други от тях просто се поклащаха в такта на бавната балада смеейки се на шегите, които си подхвърляха. Тук-таме на малките сепарета бяха насядал прегърнали се двойки, а на високите маси се бяха събрали по-големи групи от момичета и момчета. Докато оглеждах обстановката усмивката ми изведнъж помръкна, на една от масите се бяха скупчили доста момичета и едно момче, които угрижено гледаха приятелката си и внимателно я сложиха да лягне на дивана. Веднага станах от канапето и се затичах към тях, но високите токчета ми затрудняваха движението, затова замахнах с пръчката си и те мигом изчезнаха, хванах отново дългия плат на роклята си и обнових тичането към масата. След секунди стигнах до нея и ибутах малко грубичко момичетата за да си пробия път до пострадалата.
- Направете и място, трябва да диша! - извиках аз и избутах момчето което се бе надвесило над нея и леко и потупваше бузите крещейки името и. Веднага познах момичето, тя бе едина от префектите на Грифиндор и отличничка по моите предмети - Елизабет Потър.
Угрижено приклекнах близо да главата и и мило прошепнах.
- Как си, Лизи? - момичето премигна с мъка. Цялата бе плувнала в пот...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Купон за 1-ви март Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Купон за 1-ви март   Купон за 1-ви март Icon_minitimeНед Мар 01, 2009 7:03 am

Балната зала беше великолепна! Бе пусната чудесна музикаи имаше хора от всички домове. Сиси Грейнджър бе в красива рокля модел ''елегантно жълто'' . Всичко беше невероятно, но странно как Грейнджър не беше кой знае колко щастлива.Тя и останалите обсъждаха момчетата. Появи се Лизи и ги попита ,защо след като си имат кавалери ,обсъждат другите. Джини, разказа,че кавалерът й заминал За Париж,за пролетната ваканция.Тя погледна към Сиси и тя й каза,че Чарли Ридъл (кавалерът й),който е и играч по куйдич,си е счупил крака в мач,а Криси се оплака,че и нейният го няма.Лизи също не бе особено щастлива.Тя пе притеснена,защото Джеймс не идваше...
Скоро той се появи и тя грейна като слънце . Останалите грифиндорки също не останаха назад Wink
Джини бе поканена от един много готин второкурсник ,Криси също. Сиси,която се канеше да посети Чарли в болничното крило ,бе спряна от един човек.Второкурсник от Рейвънклоу:
-Може ли един танц?-попита галантно той
-Ъъъм..аз..
-Г-ца Сиси Грейнджър,ако не се лъжа?
-Ами да-усмихна се тя, и се съгласи на ''един танц'' с него
-Казвам се Бил, от Рейвънклоу
-Не мисля,че е нужно да казвам своето име...след като си го научил-каза Сиси,а той се подсмихна-впрочем,откъде знаеш?
-Чух за случката на бала за началото на годината-започна той,а тя въздъхна:
-Новините тук бързо се разчуват...-начумери се тя
-А и не само за това...
-Ами?
-Чух как Чарли Ридъл спомена,че ще води на купона Сиси Грейнджър, но не го виждам тук...
Сиси нямаше търпение песента да свърши,за да отиде да види Чарли в Болничното крило. Но изведнъж,тя видя как Лизи,пребледня и Грейнджър като светкавица стигна до нея :
-Лизи,Лизи? Какво става?
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Ричард Дейвис
Първи курс - Хафълпаф
Първи курс - Хафълпаф
Ричард Дейвис


Брой мнения : 165
Join date : 27.02.2009

Купон за 1-ви март Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Купон за 1-ви март   Купон за 1-ви март Icon_minitimeНед Мар 01, 2009 11:43 am

Ричард бързаше със всички сили към Балната зала,защото беше узнал от професор Де Луна,че том ще се проведе тържество по случай първи март и първокурсникът светкавично се отправи натам.Слава богу,че успя да се преоблече във по-официални зрехи,за да не изложи пред останалите.Около десет минути по-късно вече беше застанал пред входа и със разтупяно сърце отвори вратите на балната зала.Щом влезе вътре,Ричард остана поразен от гледката.Навсякъде де виждаше малки ангелчета,който свиреха на арфи бавна песен,най-вероятно балада.Имаше безброй огромни маси,подредени със всякакви изкушения и красиви меки кресла,който бяха поставени за гостите,ако искаха да си починат.Балната зала беше изцяло претъпкана и на всяка крачка момчето срещаше както професори ,така и ученици от различни домове,със който си разменяше поздрави.Ричард беше облечен във черно сако,бяла копринена риза и черни кадифени панталони,като добвака към това си беше сложил на врата златният си медальон,подарен от баба му и малък сребърен пръстен на дясната си ръка.Целият тръпнеше от вълнение и тръгна да се разхожда сред гостите и размени няколко думи със някакв чуждестранен магьосник от друго училище,както и със момчето от другите домове,който бяха заедно със свойте пратньорки.изведнъж вниманието му беше привлечено от две момичета,който се намираха недалеч от него,като едното от тях цялото беше пребледняло и сякаш искаше да извика на висок глас.Първокурсникът повече хареса другото момиче,което беше облечена във изящна красива бална рокля,а на врата си беше поставила малка перлена огърлица.Той реши да не се запознава със тях,а и не искаше да се натрапва така ненадейно,така че се отправи към една от масите,където се спря и реши да опита от прекрасният портокалов сироп,който предлагаха тази вечер трудолюбивети духчета.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Купон за 1-ви март Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Купон за 1-ви март   Купон за 1-ви март Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Купон за 1-ви март
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Балове :: Балната зала-
Идете на: