Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Втори урок

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Проф. Елена Здрач
Зам.директор и Ръководител на дом Грифиндор
Проф. Елена Здрач


Брой мнения : 471
Join date : 10.02.2009
Age : 32

Втори урок Empty
ПисанеЗаглавие: Втори урок   Втори урок Icon_minitimeСря Мар 04, 2009 10:11 am

Учетелката влезе и зачака учениците. Когато те дойдоха тя ги поздрави и реши да им каже нещо за мандрагората, но се отказа защото мислеше, че знаят всичко за нея. Тя реши да им каже още сега каква ще е домашната. Точните и думи бяха:
Как се мести мандрагората от една саксия в друга. Напишете го като съчинение. Когато звънеца удари всички ученици тръгнаха, а учителката записа нещо в днвника си и излезе.
Върнете се в началото Go down
Проф. Елена Здрач
Зам.директор и Ръководител на дом Грифиндор
Проф. Елена Здрач


Брой мнения : 471
Join date : 10.02.2009
Age : 32

Втори урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Втори урок   Втори урок Icon_minitimeСря Мар 04, 2009 10:14 am

Учителката извика учениците и им каза да отговорят на един въпрос:
Кое растение искате да се изучава по-нататък и защо?
Върнете се в началото Go down
Ричард Дейвис
Първи курс - Хафълпаф
Първи курс - Хафълпаф
Ричард Дейвис


Брой мнения : 165
Join date : 27.02.2009

Втори урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Втори урок   Втори урок Icon_minitimeСря Мар 04, 2009 10:55 am

Ричард без да се замисли,вдигна ръка и зачака преподавателката да го избере.Въпросът,който зададе учителката беше доста хубав и първокурсникът се надяваше учителката да го вдигни.Професор Здрач забеляза интереса на момчето и то посочи със магимческата си пръчка:
-Да,г-н Дейвис искате да отговорите на въпроса ми?-усмихна му се тя.Добре тогава,да видим какво имаге да ти казвате.
Момчето събра цялата си смелост и започна да говори:
-Лично аз много бих искал занапред да започнем да учим за алоето-отвърна пръвокурсникът.Защото спорез мен ще научим доста за неговите свойства,употреба,както и начинът по който се разпространява.
Също така е сред едни от най-популярните и чудотворни растения,който ни е дала природата и ще се радвам ако имаме възможността да се докоснем до него.
След като отговори на въпроса,Ричард седна отнова на мястото си и зачака със нетърпение какво ще каже преподавателката.
Върнете се в началото Go down
Dark Angel
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Dark Angel


Брой мнения : 143
Join date : 03.03.2009

Втори урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Втори урок   Втори урок Icon_minitimeЧет Мар 05, 2009 11:57 pm

След като чу въпроса на професор Елена,а именно да казат кое растение искат да изучават по натътък,първокусничката вдигна смело ръка и зачака учителка да я посочи за да може да коже.
След като професорката и направи знак на момичето тя започна да кадва своето предложение.
-Аз искам да изучаваме по-нататък следните растения:лавандула,лилия и гинкоголоба. Защото те са едни от най-популярните,красиви и полезни растения на земята.Също така можем да научим нещо повече за тези три изумителни растения особено за гинкоголобата.Макар,че харата са чували за гинкоголобата те незнаят много за него.
След като Роса приключи с своите три предложения за по нататъчно изучаване първокусничката седна на своя стол и зачака какво ще реши професор Елена Здрач.
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Втори урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Втори урок   Втори урок Icon_minitimeПет Мар 06, 2009 12:56 am

Аз бях седнала на мястото си в оранжериите между Криси и Бела, тъй като на всяка маса можеше да има само по трима. На съседната маса бяха седнали Сиси, Роса и Злати, а от другата страна на масата бяха Джини, Ванеса и един Хафелпафец (имахме двоен час по Билкология с Хафълпаф) на име Ричард. Професор Здрач влезе във оранжерията с престилка над мантията, ушанки и ръкавици от дебела змейска кожа.
- Добър ден, първокурсници днес ще учим за мандрагорите. - каза тя. - Някой може ли да ни каже нещо повече за тях?
Аз вдигнах уверено ръка.
- Да госпожице Потър.
- Писъкът на коренът на възрастната мандрагора е смъртоносен, но на малките на-много могат да ти докарат припадък или ужасно главоболие. Мандрагорите са едни от най-използваните в магьосническия свят растения. Корените им се използват в най-различни отвари, например: Отвара с която можеш да събудиш вкаменен, но за тази цел мандрагорите трябва да са възрастни.
- Точно така, всички ли чуха. След като вече разбрахте основното, мисля, че можете да напишете домашното си, което е да напишете съчинение как се пресажда мандрагора без да припаднете. - обясни тя. - Сега искам да ви попитам, кои растения искате дя изучаваме по нататък през срока.
Ричярд, Роса и аз вдигнахме ръка. Учителката посочи Ричард.
- Лично аз много бих искал занапред да започнем да иззучяваме за алоето. - отвърна пръвокурсникът. - Защото според мен ще научим доста за неговите свойства, употреба, както и начинът по който се разпространява.
Също така то е сред едни от най-популярните и чудотворни растения, който ни е дала природата и ще се радвам ако имаме възможността да се докоснем до него.
След като отговори на въпроса, Ричард седна отнова на мястото си.
След това дойде ред на Росалинда и професор Здрач я посочи, тя стана.
- Аз искам да изучаваме по-нататък следните растения: лавандула, лилия и гинкоболоба. Защото те са едни от най-популярните, красиви и полезни растения на земята. Също така можем да научим нещо повече за тези три изумителни растения особено за гинкобилобата. Макар, че харата са чували за гинкобилобата те незнаят много за него. - каза Роса и си седна мястото.
- Ваш ред е госпожице Потър. - каза преподавателката.
- Аз смятам, че ще ни е интересно по нататък да изучим Лавандулата, Водната лилия, Лилиума, Орхидеята, Белия имел, Божура, Бялата дива тиква и Бялата акация. Защото са едни от най-известните и използваеми растения в целия свят. Намират приложение във много отвари и елексири и имат лечебни свойства. - казах аз и си седнах на мястото.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Втори урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Втори урок   Втори урок Icon_minitimeПет Мар 06, 2009 1:11 pm

Сиси всигна ръка и каза:
-Мандрагората е растение с магическа лечебна сила. Когато мандрагорите пораснат писъците им могат да убият човек, а когато са малки-само да предизвикат припадък. Много известна е отварата от мандрагора,която има свойството да събужда вкаменени. Лично аз бих желала да науча за колкото се може повече магически растения. Бих желала да науча и свойствата на лавандулата и ментата.
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
????
Гост




Втори урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Втори урок   Втори урок Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 12:52 pm

Неса вдигна ръка и каза:
-Мандрагорията се мести от една саксия в друга като се хване точно над корените (там където няма пръст) и се извади. След това се поставя в друга саксия, като добре се заравя в пръстта, за да може да спи на топло. Много важно е това, че мандрагората издава много силни писъци, който могат да умъртвят човек, но бебета мандрагори могат да предизвикат само припадък или силно главоболие. Една от отварите, които могат да бъдат направени с това растение, е Отвара с която можеш да събудиш вкаменен, но за тази цел мандрагорите трябва да са възрастни.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Втори урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Втори урок   Втори урок Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Втори урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Втори урок
» Втори урок
» Втори урок
» Втори урок
» Втори урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Околностите на замъка :: Дворът :: Билкология-
Идете на: