Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Къщата на Бигъри

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Къщата на Бигъри Empty
ПисанеЗаглавие: Къщата на Бигъри   Къщата на Бигъри Icon_minitimeСъб Мар 07, 2009 9:30 am

Къщата на Бигъри Poasethutxt0

Къщата на Бигъри не беше много голяма, но беше изключително уютна. Имаше дървена маса с удобни столове и малко плюшено канапе. Изцяло бе изпълнена с чудати предмети, а някои от тях бяха направени от самия шазач на дивеча. Дружелюбния чудак винаги бе в настроение за интересни истории или дълги разговори. Макар масивния му ръст, той бе излючително мил и голямо сърце, много чувствтелен на тема приятели и не много добър готвач, но винаги мисли за доброто и благото на учениците и приятелите си.
Винаги сте добре дошли в малката му къща, той ще ви приеме с отворени обятия и чаша топъл чай...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Къщата на Бигъри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Бигъри   Къщата на Бигъри Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 8:06 am

Аз прекрачих прага на къщата, която не беше много голяма, но изглеждаше доста уютна. Вътре имаше две помещения, предното се явяваше нещо като всекидневна с кухня, в която имаше една голяма дървена маса, четири удобни отново големи стола, каменно огнище, в което пламтеше буен огън и придаваше още повече уют на стаята, а над огъня имаше грамаден чарван чайник, едно плъшено канапе изтъркано от употреба, голям прозорец, който сега беше отворен за да влиза чист въздух, а от тавана висяха най-различни чудати предмети, повечето от тях със сигурност забранени от министерството.
- Оу, ще загорят курабийките! - притеснен извика Бигъри и изтича в съседната стая.
След малко, той се върна с грамадна чиния с курабийки и я остави на масата в средата на стаята.
- Сядай, сядай. - подкани ме той.
Аз се настъних на единия от столовете и се надигнах малко за да мога да се виждам над масата, а той смъкна чайника от огъня. После остави пред мен една грамадна чаша с размерите на кофа, в която ми сипа голяма доза чай. След което седна срещу мен и ми се усмихна.
- Е харесва ли те в Хогуортс? - попита той.
- Да страхотно е, намерих си много приятели тук. Казват се Джеймс Дигъри, Бела Суон, Джини Уайт, Кристина Лъвгуд, Сияна Грейнджър, Ванеса Найджълс, Росалинда Смит, Златина Чанг, Чарли Риидъл, Майкъл Браун и Ричард Дейвис. - изредих аз.
- Наистина имаш много приятели! А, кой ти е любимия предмет в училище? - попита ме отново той.
- Много ми харесват. Но обожавам най-много: Защита срещу Черните Изкуства, Вълшебство, Грижа за Магическите Създания, Аритмантика и Куидич. - отговорих аз.
- Аз също много обичах Грижата за Магическите Създания, тя ми беше любима, за това сега съм пазител на ключовете и дивеча в Хогуортс. - обясни Бигъри.
- А, страшно ли е в Забранената гора? - попитах аз и отпих глътка от чая си, който всъщност беше доста хубав.
- Нощем е наистина страшно, когато не знаеш какво ще срещнеш там, но ако познаваш всички животни не е чак толково. - обясни той.
- Извинявай, обаче аз трябва да тръгвам, обещах на момичетата да се срещнем при езерото след пет минути. - казах аз и скочих от стола.
- Е, добре беше ми приятно, ако искаш ела някой път пак. -каза Бигъри и ми отвори вратата.
- С удоволствие, може да доведа и някоя и друга приятелка. - провикнах се аз, защото вече бях на няколко метра от къщичката.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Къщата на Бигъри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Бигъри   Къщата на Бигъри Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 11:05 am

Сиси Грейнджър вече бе изписана от Болничното крило и заедно с приятелките си реши да посети пазача на дивеча Бигъри.
-Здрасти,Бигъри-весело извика тя-Как си?
Великана весело се усмихна и каза:
-Сиси Грейнджър! Влизайте,влизайте-не стойте като изтокани на вратата!
Сиси ,Лизи,Криси и Джини влязоха в къщата на бИГЪРИ. Тя бе уютна малка колиба с много интересни вещи вътре. На огъня весело вреше течност в малък стар котел. Сиси и момичетата седнаха на столовете и вкусиха от ароматния чай.
-Е,Сиси-започна великана-Как си? Всички много се притеснихме за теб,като научихме за случката в парка и заклинанието
-Добре съм,благодаря! Не,че ония двете слидеринки ще спрат да закачат мен и приятелите ми,но...
-Недей да се забъркваш в неприятности... Те се смятат за ''голяма работа'' като са чистокръвни,ама..
-И какво от това?-извика Лизи-Сиси е потомка на известна магьосническа фамилия,нищо,че баща й е мъгъл!
-Знам, момичета!-каза Бигъри-Проблемът е в това, че... няма значение...-той замълча за миг,сякаш се опита да скрие нещо
-Какво?-пита Джини
-Нищо,нищо...Впрочем...как върви в училище?
-Добре, благодаря!-усмихна се Сиси
-Теб кой ти е любимият предмет?-пита Бигъри
-Ами...почти всички!-изхили се Сиси-Вълшебство, Куйдич ,История на магията,ЗСЧИ и ГЗМС,естествено!Отаври също
-И на мен любимият ми беше ГЗМС. Както вече разказах на Лизи ,сега затова съм пазач на ключовете и дивеча на Хогуортс!-той гордо изпъчи гърди и каза-На мен доверяват да свърша важните дела...
-Не се и съмнявам-усмихна се Сиси
Грифиндорките и пазача дълго говореха и се смяха,и после тръгнаха към замъка,естествено с пълни с курабии джобове на мантиите си.
Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Къщата на Бигъри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Бигъри   Къщата на Бигъри Icon_minitimeНед Мар 15, 2009 5:08 am

Сиси Грейнджър Лизи Потър и приятелките им сложиха мантиите си и поеха към къщата на Бигъри.
-Жалко...Защо останалите неможаха да дойдат?
-Имали да си довършват домашното по астрономия.
Щом стигнаха Сиси почука на вратата .
-Кой е?-чу се глас отвътре
-Сиси Грейнджър и Лизи Потър!
Бигъри отвори вратата:
-Здравейте! Чудех се кога ли ще ми дойдете на гости!
Те седнаха на дървените столове и Сиси каза:
-Ако знеш какво става в училище!
-Какво има-пита Бигъри мало разтревожен
Лизи и Сиси му разказаха за случките в часа по ЗСЧИ. Бигъри беше разтревожен.
-Хмм...значи си научила за баба си ,Сиси?
-Аз знаех историята,но имам чувството,че родителите ми са спестили нещо в разказа си. Ти знае ли нещо по въпроса,Бигъри?
-Ъъъм,нне. Т.е. да,тоест не...-при тези думи грифиндорките се спогледаха в недоумение-Вижте какво-каквото знаете-е достатъчно и толко`з!Сиси,ти не си черна магьосница-всички знаем това,нали Лизи?-Лизи се усмихна при тези думи на великана,а той продължи-Вие двете сте в Грифиндор,нали? Там са силните ,смелите,умните...,нали? Щом са ви разпределили в Грифиндор,значи сте за там! Точка!
-А това с косата ми? Това ...
-Знам,Лизи! Всичко е наред! Това е дарба! Трябва да се гордееш с нея!
Лизи каза:
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Sponsored content





Къщата на Бигъри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Бигъри   Къщата на Бигъри Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Къщата на Бигъри
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Парка до къщата
» Къщата на Сиси Грейнджър
» Къщата на Лореин Уизли
» Къщата на Кимбърли Уотсън
» Къщата на Алис Кълън

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Околностите на замъка :: Дворът :: Около къщата на пазача Бигъри-
Идете на: