Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Четвърти урок

Go down 
+4
Сиси Грейнджър
^^Blackrose^^
Изабел Франше д'Епре
Проф. Де'Луна
8 posters
АвторСъобщение
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeПон Мар 23, 2009 12:18 pm

- Добър ден! - поздрави преподавателката влизайки забързано през вратата. Учениците и вече се бяха настанили по местата си, на лицата им беше изписано преитеснение, но усмивките им казваха само, това че тръпнат от очакване за днешната практика.
- Така няма да губя време. Първо да попитам... - жената се изправи и застана пред катедрата си впивайки сивите си очи в децата. - Кои магий изучихме миналия час? - Де'Луна зададе въпроса си, но всички или вседоха глава или забиха погледи в другата посока. Преподавателката се намръщи и без да се замисли посочи момиче от задния чин. Беше от нейния дом позната и бе като Кимбърли Уотсън.
- г-це Уотсън? Можете ли да кажете, коя е едната магия? - попита професора.
Момичето вдигна поглед и каза.
- Енгорджио, професоре! - гласът и звучеше сигурен.
Де'Луна се усмихна.
- Отлично.
Жената огледа стаята и се спря на друго момиче от нейния дом.
- г-це Грей? Другата магия? - попита Де'Луна.
- Редукцио! - каза сигурно и гордо момичето.
- Точно така.
Професора замахна с пръчката си и пред всеки ученик от нищото се появи по една сочна червена чбълка. Рейчъл застана до първия чин и насочи пръчката си към ябълката. Напарви плавно движение и силно изрече.
- Енгоджио!
Ябълката мигом се уголеми, а притежателката и ахна.
- Редукцио!
Ябълката върна старият си вид.
- Това се иска от вас този час! - каза преподавателката и остави учениците си да се упражняват...

П.П. РП тук, как се упражнявате, няма да оценявам дали сте усвоили магията, какво РП сте написали.
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Изабел Франше д'Епре
Първи курс - Рейвънклоу
Първи курс - Рейвънклоу
Изабел Франше д'Епре


Брой мнения : 54
Join date : 11.02.2009
Age : 31

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeВто Мар 24, 2009 7:58 am

Изабел влезе в кабинета по трансфигураця и изслуша внимателно инструнюкциите,които им даваше професор Де'Луна.Днес беше час за упражнение.Възхити се на показното,направено от професора,след което беше наш ред.
Изабела погледна към ябълката,която се бе появила пред нея.Бавно,много бавно извади магическата пръчка от джоба на мантията и се приготви : вдиша успокойтелно два пъти и насочи пръата към плода пред нея.
-Енгорджио! - каза момичето с премерено ясен глас
Ябълката увеличи размера си малко повече от предвиденото.
"Ами сега освен да я смалявам" - помисли момичето и отново насочи магическата пръчка към яъклата,която беше с големината на малък пъпеш.
-Редукто - спокойно нареди
Продът намали размера си,но не достатъчно.
-Редукто!Ммм,сега вече е по-добре!
Върнете се в началото Go down
^^Blackrose^^
Първи курс - Слидерин
Първи курс - Слидерин
^^Blackrose^^


Брой мнения : 32
Join date : 22.03.2009

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeВто Мар 24, 2009 11:59 am

Симон стоеше както винаги на задните чинове, но вниманието й в уроците бе по-голяма от на някои нейни съученици. Слидеринката стоеше като изваяна статуя на стола си и нищо не казваше на никого. Вниамнието й се насочи към директорката, когато тя влезе в кабинета. Последваха обичайните поздрави и след това малък преговор, който щеше да послужи за днешната задача. Този час щяха да изпзолват две магии, сравнително лесни, които французойката бе правила предния ден. Нямаше какво да прави и беше решила да потренира преди изпитването. Голяма част от часа стоеше сякаш неадекватно без да мръдне. Не се оглеждаше за резултатите на околните или за приближаваща професорка. След като мина достатъчно време, тя взе магическата си пръчка и я насочи към ябълката.
-Енгорджио! - ясния й глас не беше висок, но достатъчен, за да има резултат. Магията се овенча с успех както бе предполагала.- Редукцио! - плодът не стана точно с предишните си размери, май беше малко по-малък, но все пак магията бе изпълнена.
Девойката не показа с нищо, че е радостна за изпълнената задача. Просто стоеше като дух в стаята, като сляп вампир. След като звънецът би, девойката беше една от първите излезли.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeВто Мар 24, 2009 12:11 pm

Сиси Грейнджър и приятелките й влязоха в час по трансфигурация.След малко влезе Проф.ДеЛуна.
- Добър ден!-поздрави директорката
След като обясни урока,тя замахна с пръчката си и пред всеки ученик се появи по една червена ябълка.
Задачата на първокурсниците бе да покажат прилагането на магийте Енгорджио и Редукцио.
Сиси погледна съсредоточено към ябълката,която бе поставена на масата пред нея. Младата грифиндорка извади пръчката си и я насочи към ябълката.След това прошепна:
- Енгоджио!.
От пръчката излязоха виолетови искри и се насочиха към плода.Размера на ябълката се увеличи двойно.
''-Сега трябва да върнем обичайния й размер,нали?''-помисли си Сиси.Първокурсничката отново насочи пръчката си към ябълката,но сега тя каза:
-Редукцио!-отново виолетови светлини заизлязоха от пръчката й и след миг ябълката бе върнала обичайния си размер.
-Готово!-възкликна младата Грейнджър и се отпусна на стола си,като зачака звънецът да удари...
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeСря Мар 25, 2009 1:11 am

Аз, Джини и Алис влязохме забързано в стаята, която беше вече наполовина пълна. Ние се запътихме към чиновете си, аз за да седна до Сиси, Джини до Неса, а Алис на седния чин до нас от ляво до вратата. Аз извадих учебника си по трансфигурация и магическата пръчка, и ги поставих на чина ми. Днес щяхме да имаме практика и всички се вълнуваха доста. След малко в стаята влезе професор Де`Луна с обичайната си прекрасна светло зелена рокля и маслено зелената сатенена мантия, докато се придвижваше тя плющеше леко зад гърбът й. Преподавателката ни поздрави и се огледа, доста от лицата на съучениците ми имаха доста притеснени физиономии, но пък иначе бяха развълнувани и усмихнати. Преподавателката ни попита кои магии сме изучавали миналия път. Няколко от нас вдигнаха ръка, но преподавателката посочи едно момиче от нейния дом да каже коя е първата магия. Момичето отговори правилно тя беше "Енгорджио", после проф. Де`Луна вдигна още една слидеринка да каже коя е втората магия. Тя отговори с "Редукцио" и беше права. След това тя замахна с магическата си пръчка и на всеки чин се появи по една сочна червена ябълка. Тя застана до чина на Алис и насочи пръчката си към ябълката й. Напарви плавно движение и силно изрече:
- Енгоджио!

Ябълката мигом се уголеми, а Алис ахна.
- Редукцио!
Ябълката върна старият си вид.
- Това се иска от вас този час! - каза преподавателката и ни остави да се упражняваме.
Аз насочих вниманието си към ябълката на чина ми. Повдигнах пръчката си и направих същото плавно движение с китката и след това изрекох не много силно:

- "Енгорджио"
Ябълката веднагически се уголеми и стана колкото учебника ми, а аз се учудих че е станало още от първия път.
- "Редукцио" - казах аз тихо като направих още едно плавно движение с китката, но в обратна посока.
този път нямах същия успех ябълкате се смали само със няколко милиметра. Повторих процедурата и този път стана, ябълката възвърна предишните си размери.
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeСря Мар 25, 2009 4:57 am

Ето , че дойде време за часа по трансфигурация .Аз , Джини и Елизабет влязохме в стаята развълнувани заради предстоящата ни практика.Моите приятелки седнаха по местата си и аз последвах техния пример.До мен стоеше Бела Маккорт , която също бе притеснена и развълнувана.Тъкмо в този момент в стаята влезе нашата прекрасна преподавателка и ни поздрави.Тя замахна с своята пръчка и пред всички ученици се появи по една червена и сочна ябълка.Преподавателката дойде до нашия чин и каза:
- Енгоджио!- и мигом ябълката се уголеми. Всички ахнаха изненадано
- Редукцио!- Щом учителката изрече тези думи ябълката веднага върна пресишните си размери
- Това се иска от вас този час! - каза преподавателката и ни остави да се упражняваме...
Аз веднага започнах с опитите
-Енгоджио!-възкликнах и насочих магическата си пръчка към ябълката.В този миг тя се уголеми и закри лицето ми .Всички погледнаха към мен с отворена уста
-Прекрасно г-це Кълън-каза преподавателка-А сега върнете предишните и размери
-Редукцио-казах аз и ябълката се смали до нормални размери.........
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeЧет Мар 26, 2009 9:02 am

Ванеса беше влязла в стаята заедно със Сиси преди своите приятелки. Малко след това дойдоха Лизи, Джини и Алис. Джини сседна до мен и ме попита:
- Какво ще правим днес?
- Незнам, но май професорът миналият път каза, че ще е практика. - отговори и момичето и в този момент директорката на училището дойде. Попита няколко момичета, какви магии сме изучавали и каза, че днес ще се занимавамес магиите Енгорджио и Редукцио. Пред нас се появи по една червена ябълка. Видя, че Джини замахва с пръчката си. Реши да опита и тя. Каза Енгорджио и от пръчката й излязоха искри. Ябълката се увеличи няколко пъти. След това грифиндорката каза Редукцио и ябълката се смали. Май се смали прекалено много, но задачата беше изпълнена. Smile Момичето изчака Джини да свърши, за да си поговорят, докато звънецът бие.
Върнете се в началото Go down
Dark Angel
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Dark Angel


Брой мнения : 143
Join date : 03.03.2009

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeПет Мар 27, 2009 3:02 am

Роса влезе в стаята като бързо вървеше към своя чин за да не види професорката нейното закаснение.Първокусничката успокоено си седна на чина и с голямо облекчение и изненада озна,че учителката я е мислила че е в стаята. Роса видя че всички деца правят някакви заклинания.Че беше очудено от това което виждасе доколкото си спомняше днес нямаха никакви практики но за да се опеди реши да попита Сиси какво правят.
-Сиси може въпросът ми е да е малко глупов но вие какво правите.Ние днеска нямаме практика.
Сиси с весела и леко сърдита физиономия каза.
-Рос ти си много завейна.Не помниш ли че днес имаме практика на заклинанията Редукцио и Енгорджио. Професорката ни предопреди още миналия понеделник.
-О,вярно.Каза със засрамен глас Роса.-Върху какво трябва да правим заклинанията.
-Върху ябълка.-каза Сиси след което извади от чантата си една червена ябълка и я подаде на Роси.
-Тъй като една хафъпафка взе е изяде твоята ябълка аз ти давам нова за да можеш да направиш заклинанията.
-Благодаря Си ти си най-добрата.
След което първокусничката си зае със задачата. Остави ябълката на масата извади от джоба си магическата си пръчка и каза със всичка сила.
- Енгорджио.
Ефект наистина имаше ябълката си беше уголемила но прекалено.Ябълката стана висока три метра и в следствие нейната тежест счупи чинът на първокусничката.Чуха се някакви истирични писъци от други деца който явно се бяха уплашили от силния трясък който се чу и от вида на ябълката.Професорката видя всичко отиде при първокусничката и й каза.
-Не трябва да казваш заклинанието с такава сила на гласа,защото може да има фатални посредици.Трябва с умерен и спокоен глас да го кажеш. И не се претиснявай че не успя от първия път.Успоко й я професорката след което върна в нормален размер ябълката и поправи масата. Първокусничката не се предаваше и реши да опита още веднъж. Роса прослуша съвета на учителката концетрила си върху заклинанието и с лек и спокоен глас каза.
- Енгорджио.
Ябълката се уголеми успешно.Беше станала по-голяма а не както предишния опит на Роса три метра.После момичето насочи пръчката си към уголемената ябълка и каза.
-Редукцио!
Ябълката на момента се смали.Ябълката беше станала колкото една макара но все пак се считаше че е смалена. Рос се зарадва че е успява да направи успешно практиката и тя извади своя учебник и започна да чете чакайки часът да свърши.
Върнете се в началото Go down
Ричард Дейвис
Първи курс - Хафълпаф
Първи курс - Хафълпаф
Ричард Дейвис


Брой мнения : 165
Join date : 27.02.2009

Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 11:56 am

Ричард влезе във кабинета по трансфигурация и като поздарви Сиси и Роса,момевнатлно се запъти към своето място и зачака професорката да дойде.Нямаше и пет минути и професор Де Луна влезе във кабинета и се отправи към своето бюро.Момчето беше любопитен дали този час няма да имат практика и зчака съсс видим интерес какво ще каже учителката.
-Добър ден,ученици-поздарви учителката.Тъй като виждам,че нямате търпение да научите какво ще правите през този час,направо ще ви покажа каква е вашата задача.
Както се оказа,Ричард беше прав и първокурсниците имаха практическа работа,която беше свързана със новите магий-Енгорджио и Редукцио.Професор Де Луна показа на децата как трябва дас е извършат магията и за проба взе една ябълка,която първ уголеми,а после върна предишните й размери.Първокурсникъ беше поразен от видяното и щом учетилката приключи,той веднага се реши да изпробва магийте.На негоата маса имаше вкусна и апетитна зелена ябълка,която нямаше да яде,а щеше да изпробва за експеримент.Вдигна магичеката си пръчка и като я насочи към ябълката,произнесе:
-Енгорджио!
Нямаше и пет секунди и пред погледа на смаяния Ричард,ябълката започна да се уголямява и скоро придоби гигантски размери.
-Отлична работа-зарладва се момчето.Сега да пробваме и обраната магия-и насочи пак магичесакат си пръчка към огромната ябълка .Посотя за известно време неподвижво и като замахна със пръчката,каза:
-Редукцио!
От пръчката блесна мощна светлина,която се насочи към ябалката и във един миг я порази.Действието на заклинанието беше моментално и ябълката отново възвърна предишният си размер.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Четвърти урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четвърти урок   Четвърти урок Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Четвърти урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Четвърти урок
» Четвърти урок
» Четвърти урок
» Четвърти урок
» Четвърти урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Втори етаж :: Втори етаж :: Трансфигурация-
Идете на: