Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Паркът

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Паркът   Паркът Icon_minitimeЧет Фев 12, 2009 9:35 am

Огрмония парк заобликаляше Хогуортс от всякъде, без отзад където се намираше Забранената гора.
Зелената трева през топлите месеци бе огрята от топлото слънце, а сянката на високите, масивни дървета беше изключително примамваща. Есента когато изпадат листата се получаваше невероятно красива гледка, цялата земя сякаш бе покрита от разноцветен килим. Зимата, пухкавия сняг покриеше всичко и слабото слънце пробиваше под облаците хвърляйки лъчи към покривката, сякаш земята бе застлана с блестящи диаманти.
И през четерите сезона невероятния парк бе примамващо красив, насладете му се, пишете си домашните под топлото слънце или просто се излягайте и се наслъждавайте на лъчите, които глаят приятно кожата ви...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeПет Фев 27, 2009 5:33 am

Беше топлъл и слънчев следобед. Много ученици бяха излезли да се разходят в парка на Хогуортс. Сред тях бяха също Сиси, Криси ,Джини ,Злати Чан и Лизи
Грифиндорките си избраха една пейка и седнаха. Сиси носеше със себе си учебник. Те си говореха,смяха се и се забавляваха. Изведнъж Грейнджър каза:
-Какъв прекрасен ден!
-Да! -усмихна се Джини
Но спокойствието на момичетата не траеше дълго. Скоро покрай тях мнаха двете момичета от влака-слидеринки.Те погледнаха Криси и почнаха:
-Многострадалната мътнородка и нейните приятели...Наистина вие винаги сте в центъра на вниманието! -изсмяха се те
Момичетата скочиха едновременно.
-Как си позволяваш?-извика Джини
Криси каза бързо:
-Джини,моля те...
Но гнева на Уайт не беше нищо в ставнение с този на Грейнджър. Лицето на грифиндорката се бе разкривило от ярост:
-Никога...не обиждай...приятелките ми пред мен!
Слидеринките се изкикотиха:
-Така ли? И какво ще направиш?
Грифиндорката не бе очаквала това...Тя извади магическата си пръчка и се канеше дакаже ''Фурникус'' (заклинание за огромни циреи) Но преди това каза:
-Аз ли? Нищо особено...Но вие ще създадете доста работа на Мадам Помфри!
Грифиндорките надушиха опасността .
Сиси насочи пръчката си към тях,а те извадиха свойте, но изведнъж Джини хвана пръчката на приятелката си и каза :
-Струва ли си да губим точки за Грифиндор, а те да не престанат да се заяждат?
Сиси я погледна,А Джини прошепна :
-Моля те,недей!
Грейнджър свали пръчката си и я сложи в джоба на мантията си. Слидеринките започнаха да се кикотят:
-Лъвски сърца,а? Не си личи! -изсъскаха те
-Така ли мислиш?-ухили се Сиси- Не съм съгласна,но в едно нещо съм УБЕДЕНА:Змийските езичета бързо си проличават. Гледайте само да не ги прехапете-туку-виж сте влязали в болницата заради отравявне.
Те се обърнаха и си тръгнаха,последвани от измените погледи на другите...
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Към соварника   Паркът Icon_minitimeПон Мар 02, 2009 12:04 pm

Едно от любимите места на Сиси Грейнджър и другите грифиндорки може би бе паркът. Те идваха често тук, за да си отдъхнат от учебния ден. Бяха минали няколко дни,откакто Чарли бе паднал на куйдичния мач и бе счупил крака си.
-Сиси-започна Джини-как е Чарли Ридъл? Оправя ли се вече?
-За щастие да-усмихна се Грейнджър
-Днес говорих с Джеймс, и той ми каза,че днес Ридъл излиза от болничното крило. Каза, че Чарли е много добър играч по куйдич.
-Да...така е... а и харесва вълшебството и трансфигурацията като мен-притези думи младата Грейнджър се изчерви... Момичетата се разсмяха, но бяха прекъснати от един глас. Беше момче от Хафълпаф:
-Извинявайте, момичета!-плахо каза той-но ще ми кажете ли къде е соварника-попита момчето.
-Разбира се!-усмихна се Сиси-по тази пътечка...-и му каза всичко
-Благодаря...впрочем аз съм Ричард Дейвис-той подаде ръката си
-Сиси Грейнджър-усмихнасе грифиндорката. След това Ричард се ръкува с всички грифиндорки
-Джини Уайт-усмихна се Джини-Хафълпафец си, нали?
-Да-продължи момчето.-А вие сте в Грифиндор, нали?
Момичетата кимнаха. След това Сиси Грейнджър , Криси,Лизи, Джини и Ричърд поеха към соварника
-Само внимавай къде стъпваш-каза Лизи- мисля,че ,не е нужно да ти обеснявам какво имам впредвид!-и всички се разсмяха Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeПет Мар 06, 2009 11:01 am

След часа по Билкология момичетата отидоха в парка там шесте можеха да се разхождат на воля и да си говорят без да ги притесняват. Те седнаха на една пейка, която беше близо до езерота, където плуваше гигантската сепия.
- Лизи, каквоще правиш като се прибереш през ваканцията. - попита ме Джини.
- Сигурно с мама отново ще отидем при баба във Франция. - отговорих аз развълнувано.
- Наистина ли, много яко. Ти можеш ли да говориш френски. - попита ме Роса въодушевено.
- Разбира се, всички лятни ваканции прекарвам там. "Bonjour,mademoiselle." това означава "Добър ден, гопожице.". - обясних аз.
- Супер. - каза Сиси.
След малко се чуха стъпки, които се приближаваха към тях. Аз се обърнах и видях Джеймс, Чарли и Майк, които се приближаваха към пейката ни. Щом ме видя Джеймс веднага ми се усмихна и потупа Чарли по рамото, който говореше с Майк. Чарли вдигна глава и погледа му пасно върху гърба на Сиси покрит от кестенявата й коса. Тримата стигнаха до нас и щом Сиси видя Чарли направо подскочи от радос, Джини веднага се усмихна на Майк, а той й отвърна със същото. Джеймс се приближи и ме целуна по бузата. Аз усетих как лицето ми пламва и чух тихо хихикане, което идваше от приятелките ми. Аз ги погледнах сърдито и отново се обърнах към Джеймс, който ми се усмихваше.
- Искаш ли да се поразходим. - попита ме той.
- С удоволствие. - отвърнах аз радосто и хвърлих един страшен поглед към момичетата.
Аз станах и двамата тръгнахме да обикаляме езрото, което днес имаше кристално чиста вода.
- Как прекара деня си, Лизи? - попита ме Джеймс.
- Нали знаеш уроци, домашни пак уроци, но утре съм свободна и освен това имаме посещение в Хогсмийт. - казах аз.
- Да искаш ли да отидем заедно? - смънка колебливо той.
- Ще ми е приятно, тъй като другите ще ходят на групички. Нали разбираш Сиси с Чарли, Джини с Майк, Бела и Роса ще ходят с Ричард, а Криси се е оговорила с кавалера си от мартенския купон. - изредих аз.
- Да всички с гаджетата си. - каза Джеймс. - Имам предвид с приятелите си.
- Да, точно така. - казах аз и го погледнах подозрително.
- Лизи искам да те питам нещо. - каза притеснено той.
- Да, Джеймс.
Но вместо да получа от говор той ме целуна, но веднага се отдръпна за да види реакцията ми. Аз бях доста стъписана , но след това се усмихнах, ръцете ми се увиха около врата му и го целунах.
- Мисля, че няма да има по голямо удоволствие от това да отида с теб в Хогсмийт. - казах аз задъхана като го пуснах.
Той ми се усмихна, хвана ръката ми и дваматя продължихме разходката около езерото, което сега ми се струваше още по красиво.


Последната промяна е направена от Елизабет Потър на Сря Мар 18, 2009 9:10 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeПет Мар 06, 2009 11:12 am

Сиси Грейнджър бе поруменяла щом видя Чарли.
-Здравей, Сиси!-усмихна се той
-Здравей,Чарли! Радвам се да те видя!
Чарли бе видимо щастлив щом я видя и казА:
-Ами...попаднаха ми страхотни книга за куйдич,ако искаш може да ти ги дам да ги прочетеш..Ако искаш
-Разбира се!-ухили се Сиси-Куйдича ме кефи! flower
-Мога ли да те ...да те...
-Да?
-Да те питам нещо насаме?
-Защо не?-каза Сиси и двамата се запътиха към замъка
Ридъл започна:
-Говорих с Джеймс и Майк.Ще ходим на 10 март в Хогсмийт. Чудех се,ще се съгласиш ;ли да ме придружиш. Вие с момичетата също ще отивазте ,нали?
Сиси се зачерви цялата,но щеше да спре след миг,защото щеше да бъде като зашеметена . Щом чу това,Чарли щеше още малко и да подскочи от радост. Той се приближи към нея и я целуна. Тя се отдръпна леко, и стрелна Ридъл с много особен поглед. Той не очакваше това и си помисли, че тя всеки момент ще извади пръчката си и ще му направи някое заклинание,но напротив. Тя също се приближи и му каза тихо:
-За мен ще е удоволствие да отидем заедно в Хогсмийд!
Чарли бе на седмото небе и я хвана за ръката, след това те се върнаха при останалите...
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Ричард Дейвис
Първи курс - Хафълпаф
Първи курс - Хафълпаф
Ричард Дейвис


Брой мнения : 165
Join date : 27.02.2009

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeПет Мар 06, 2009 12:12 pm

Ричард излезе от общата стая на дома и реши да се запъти към двора и щеше да си отпочине от натоварените часове,който прекаар последно време.Със бързи крачки се запъти към мястото и скоро се озав на красива долина със прекрасни дървета и красиви цветя.Навсякъде имаше малки,дървени пейк,ина който се настаняваха ученици и оживено разговаряха помежду си.Времето беше прекрсно и под слънчевите лъчи на слънцето,първокурсникът се запъти към една желязна пейка,намираща се до един дъб и със огромна наслада,той се настани на пейката и започна да се любува на красивият пейзаж.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeСъб Мар 07, 2009 4:09 am

След като се наобядваха момичетата поеха към парка. Това бе красиво място,заобикалящо Хогуортс със страшно много пейки, където се настаняваха учениците.Криси, Джини,Лизи и Роса се настаниха на една пейка и зачакаха Сиси. Чакаха около половин час, докато накрая Роса каза:
-Сиси се бави много...
-Да,така е-отговори Джини-отивам да я доведа
Уайт пое по пътеката към замъка да потърси приятелката си Сиси Грейнджър. Потърси я в общата стая, в спалните,нямаше я.
-Разбира се!-помисли си Джини-Библиотеката
Тя тръгна към библиотеката и там намери Грейнджър,седнала на 1 маса,четеше книга. Джини седна срещу нея и каза:
-Ти май наистина си решила да прочетеш цялата библиотека!
-Ами,не...Колкото повече заклинания знаем,толкова по-добре
Джини се засмя,хвана другата грифиндорка за ръката и я придружи до спалните да осатвят книгите й.
След това двете се върнаха на пейката на момичетата и аговориха за Хогсмийд.
-Ще бъде супер! Ще падне голям купон-изхили се Сиси
-Да,така е...Стга там да не са...
Едва Лизи каза това и двете слидеринки се приближиха към тях и им се изхилиха злобно
-Оооо,Грейнджър,как си?-при тези думи Сиси почервеня- Как е онзи бездарен куйдичен играч Ридъл? Задържа ли се на метлата си
-Не я дразни-каза заплашително Джини
-Ето я и другата...как...-продължиха слидеринките, но Лизи извади пръчката си ,а двете слидеринки извадиха пръчкати си и щяха да извикат Вкамени се,Лизи извика Протего и отклони заклинанието .Те пак вдигнаха пръчките си ,но Сиси си помисли:
-''Сега или никога...''Експелиармус!и те излетяха на 2 метра от тях.
Когато момичетата се помислиха за победителки,слидеринките вдигнаха пръчките си и извикаха някакво заклинание, което преддизвика силна кашлица у Сиси,и сякаш започна да се дави. Момичетата я хванаха и побягнаха към Болничното крило...
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeСъб Мар 07, 2009 4:30 am

Но преди да изтичам при Сиси, извиках:
- Мимбъл - уимбъл.(магия за завързване на езика на жертвата)
От пръчката ми се изсипа порой от виолетови искри и се насочи към двете слидеринки, които се хванаха за устите и изтичаха на някъде.
- Това ще ги научи, да си държат езиците зад зъбите. - казах аз заплахително и изтичах при момичетата.
Ние прекосихме парка със Сиси, която се подпираше на мен и Джини и се запътихме към болничното крило.


Последната промяна е направена от Елизабет Потър на Сря Мар 18, 2009 9:10 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeСря Мар 11, 2009 11:31 am

Вчера прекарах целия ден с Майк в Хогмийд. Все пак обаче днес отново бяхме заедно. Разхождахме се из парка, гушнати и си говорехме.
- Е, как се справяш с куидича? - попита той.
- Ами горе-долу. - отвърнах аз.
- Може да ти дам частен урок някой път.
- Няма да откажа. - усмихнах се аз.
Тук всеки един от нас си взе по едно бонбонче сърце, които бяхме донесли от Медено царство, и го подаде на другия + допълнителна награда - целувка. "Леле това момче е върха" помислих си аз. Все още беше студено и за това и двамат много се изненанадахме, когато пред нас се показа една разцъфнала червена роза. Сякаш стана вълшебство (а може и наистина да стана вълшебство). Майк се наведе и я откъсна. Подаде ми я. и двамата много добре знаехме, че на езика на цветята червената роза означава "Обичам те". Но сякаш за да не стане недоразумение ми го нашепна в ухото:
- Обичам те! Обичам те! ОБИЧАМ ТЕ!
Аз го наградих не с думи, а с една дълга целувка.
- Трябва по-често да ти го казвам - засмя се той.
И аз се усмихнах. Още известно време се разхождахме така, докато Лизи не дойде да ме извика за да ми покаже нещо много интересно.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeПет Мар 13, 2009 2:24 am

Момичетата се настаниха една пейка. Сиси извади една книга,но се обърна към Джини и каза:
-Какво ще кажеш? Мисля,да напиша писмото до нашите наедин от бягащите пергаменти. Сигурно ще падне голям смях Very Happy Very Happy Very Happy
-Защо не?-казаха останалите и избухнаха в смях.
-Само гледай да не напишеш домашни на такъв,щото не ми се вярва учителите да останат очаровани от бягащото из класната стая домашно!-каза Лизи
Падна голям смях. След малко момичетата видяха двете слидеринки.
-Пак ли тези? -намуси се Лизи
-сПокойно! Аз съм измислила нещо.-каза Сиси и очите й святкаха страшно
Слидеринките се приближиха и започнаха да се надсмиват над Сиси и останалите.
-Оооо,дневника на Грейнджър!-каза едната като видя някаква книжка до ръката на Сиси. Тя взеха,отвориха я,но тов абе последвано от писък.Дневникът започна да ги хапе! Всички избухнаха в смях,а Роса погледна плахпо към Сиси,а тя каза в отговор:
-Хапещ дневник от Хогсмийд... Безпогрешно действие!-засмя се тя и отново погледна към книгата си
-Кога ще спре?
-Когато му кажа...Точното заклинание.
След няколко минути слидеринките започнаха да викат:
-Греййййййнджър! Спри гооооооооооооо!!!!!!!!!
-Вълшебната думичка...-ухили се Сиси
-Моляяя!
-Нещо не чухме-извика Лизи към слидеринките
-Молим ви да спрете това чудооооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!!!
-Айде,нали сме добрички-засмя се Джини,а Сиси замахна с пръчката си и дневника спря да хапе и полетя към ръката на Сиси ,която го пъхна в джоба си...
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitimeПон Мар 16, 2009 2:57 am

-Нямам търпение до следващия час по вълшебство-възкликна Сиси,а Лизи се изсмя.
Те седнаха на една пейка в парка и отвориха учебниците си.Зачетоха се. След малко Лизи сбута Сиси:
-Какво има?-пита Сиси ,но след малко видч двете слидеринки.
-Нямам търпение да видя резултата от хапещия ти дневник.
-Гледай,още си сържат ръцете.
Момичетата се изхилиха,но по едно време двете се приближиха.
-Как са ви ръчичките?-попита Сиси с ирония в гласа
Слидеринките извадиха пръчките си и заплашителни ги насочиха към двете момичета.
-Да упражним ли Експелиармус?-пита Лизи
-Не,имам друга идея.
Грейнджър насочи пръчката си към един голям учибник и каза:
-Уингардиум Левиоса!
Книгата се вдигна и удари слидеринките по главата.
Лизи се изсмя. Сиси каза:
-За десерт... Агуаменти!
От пръчката излезе струч вода,насочена към лицата на двете момичета. Лизи и Криси,която туку-що бе дошла прихнаха да се смеят,а Сиси каза:
-Ненапразно вълшебството ми е любим предмет! Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Sponsored content





Паркът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Паркът   Паркът Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Паркът
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Околностите на замъка :: Дворът :: Покрай замъка-
Идете на: