Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Допълнителни точки за вашия дом

Go down 
+4
Джини Уайт
Елизабет Потър
Сиси Грейнджър
Проф. Елена Здрач
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 8:07 am

Аз също искам още един.
Върнете се в началото Go down
Проф. Елена Здрач
Зам.директор и Ръководител на дом Грифиндор
Проф. Елена Здрач


Брой мнения : 471
Join date : 10.02.2009
Age : 32

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 1:03 pm

Префектите на дом Грифиндор отговарят за въпросите по предмета.
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 1:53 pm

Добре тогава се обръщам към тях - може ли да получа въпрос ?!
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:01 pm

Добре. Лизи, ти опиши трите си любими заклинания с най-малко 3 реда всяко.
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:03 pm

Ричар Дейвис: Кажи ми заклинанието с което можеш да превърнеш един предмет в Летекод.(Отговора да е под формата на РП.)
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:04 pm

Алис. ти опиши със свои думи магиите : Сонорус,Левикорпус и Импедимента
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:06 pm

Сега аз казвам че и аз искам едно въпросче! Smile flower
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:08 pm

Сиси Грейнджър: Опиши с твои думи заклинанията: Муфлиато, Редукто и Силенцио. (Отговора под формата на РП.)
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:14 pm

Джини Уайт: Кажи ми кое е това заклинание: магия за проникване в мислите на друг човек. Изисква задълбочени познания в легилимантиката – умението да изтръгваш от съзнанието на друг неговите чувства и спомени. От лат. lego – чета, limen – вход и mens - ум.
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:16 pm

Заклинанието е Леглименс.- каза Джини след картако мислене.
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:20 pm

Импедиментае магия , която препречва пътя на противника и го забавя;

Сонорус- при тази магия гласа на човека който я е направил се увеличава многократно;

Левикорпус- при тази магия жертвата виси обърната с главата надолу.Нейната контра магия е -Либеракорпус;

Редукто - е пренасочващо проклятие при, което предметите се разбиват на малки парченца;

Муфлиато- тази магия изпулва ушите на близостоящия човек с бълбукане и така тои не разбира какво му се говори;

Силенцио- това е магията за мълчание . При нея този на когото е направена унемява и не може да каже и думичка.
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeНед Мар 08, 2009 2:53 pm

Аз помислих малко и след това казах:
- 1. Акцио - призоваваща магия с помоща на която предметите идват при магьосника. Може да се извърши по два начина - чрез вдигане на магическата пръчка и добавяне името на призовавания предмет или чрез директно посочване на предмета; изисква съсредоточаване. Тя е най-разпространената и използвана магия за призоваване.
2. Лумос - магия, която пали светлина на края на магическата пръчка. Не е много сложна магия, но е една от най-разпространените и използвани магии в нашия свят. Контразаклинанието на "Лумос" е "Нокс".
3. Експекто патронум – магия срещу диментори, призоваване на патрон, покровител. Партронът представлява нещо подопно на сянка на животно, но от светлита. Всеки магьосник има различен покровител. За да призовеш покровител трябва да си представиш един твой много щастлив спомен, когато направо си летял от щастие. Тази магия е много сложна, изисква голяма концентрация и се учи в пети курс. - казах аз самоуверено.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 09, 2009 1:30 am

Сиси стоеша на един чин и чакаше своя въпрос:
-Какво значат заклинанията Муфлиято, Редукто И Силенцио?
Тя помисли за миг и каза:
-Муфлиато идва от английската дума "muffle". Жертвитеполучават странно жужене в ушите и не чуват в близост около тях.-Грейнджър си спомни как след като излезе от Болничното крило веднъж с Джини видяха двете слидеринки.Грейнджър вдигна пръчката си тайно към тях и прошепна ''Муфлиато''. Слидеринките започнаха да се заоглеждат наляво-надясно и не схващаха какво става... Very Happy Very Happy Very Happy
-Следващ въпрос...Редукто?
-Редукто-магия,която пренасочва проклятия към техния проклетник.
-Силенцио?
-Това е магия,чрез която жертвата ни млъква незабавно.
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 09, 2009 6:58 am

Импедиментае магия , която препречва пътя на противника и го забавя;

Сонорус- при тази магия гласа на човека който я е направил се увеличава многократно;

Левикорпус- при тази магия жертвата виси обърната с главата надолу.Нейната контра магия е -Либеракорпус;

Редукто - е пренасочващо проклятие при, което предметите се разбиват на малки парченца;

Муфлиато- тази магия изпулва ушите на близостоящия човек с бълбукане и така тои не разбира какво му се говори;

Силенцио- това е магията за мълчание . При нея този на когото е направена унемява и не може да каже и думичка.
Върнете се в началото Go down
Проф. Елена Здрач
Зам.директор и Ръководител на дом Грифиндор
Проф. Елена Здрач


Брой мнения : 471
Join date : 10.02.2009
Age : 32

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 09, 2009 11:06 am

За всички по 30 точки.
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 09, 2009 11:32 am

lol!
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 09, 2009 2:00 pm

Искам въпросче. Джини ще ми дадеш ли?
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeВто Мар 10, 2009 6:23 am

Ето и задачката на Лизи:
Снощи в една класна стая двама ученици са направили таен дуел и много поразии. В момента всичко в тази стая лети във въздуха (видяхме през прозореца, защото врата е заключена) и една стара статуя е с необикновено големи размери. Твоята задача е да ни кажеш кои заклинания са използвали те и с кои магии ти ще поправиш щетите.
Т.е. трябва да напишеш
- магията с която са накарали предметите да летят и как и противодействаш
- с коя магия са заключили вратата и как я откючваш ти
- с кое заклинание са уголемили статуята и с кое ти и връщаш нормалните размери. ( РП отговор моля )
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeВто Мар 10, 2009 6:34 am

Искам и аз !!!!
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeВто Мар 10, 2009 6:53 am

Сега и задачката на Неса:
Както казах вече снощи двама първокурсници са се дуелирали. Страх ги е да отидат при Мадам Помпфри защото така ще си признаят, че тайно са се дуелирали. Доверен източник обаче ги намери (никой не може да обясни как са избягали в тяхното странно състояние) и ни обясни какви щети са си причинили.Твоята задача е да им помогнеш и да кажеш кои заклинания са използвали. Единия виси на петите си, а другия е зашеметен и двамата са покрити с циреи. Ти трябва да :
- Върнеш на земята висящия и да кажеш заради коя магия увиснал
- Да свестиш зашеметения и да напишеш кое заклинание го е защеметило
- Премахнеш циреите и да кажеш коя магия е използвана за да се появят те по лицата на жертвите. (РП моля)
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeВто Мар 10, 2009 7:43 am

Когато уж трябваше да се прибирам към кулата на Грифиндор аз кривнах надясно, за да отида при първокурсниците, които миналата нощ се бяха дуелирали. Намерих ги в една стая близо да кабинета по Вълшебство. Единия беше увиснал на петите си, а другия беше зашеметен и накрая само ей така за мое затруднение предполагам и двамата бяха покрити с циреи. Реших първо да се заема с този, който беше увиснал, сетих се, че това е направено с магията Левикорпус се замислих кое е контра заклинанието, което можех да използвам. И изведнъж се сетих, че бях чела за него. Май беше ... Либеракорпус. Да! Точно така, то беше. Изреках го и насочих пръчката си към първия. Изведнъж той падна на земята.
"Добре свършена работа" - помислих си аз, но щастието ми се изчерпа до тук, защото се сетих, че имам още работа за вършене. Време беше за зашеметения. Отново започнах да мисля и в съзнанието ми изплува магията Ступефи. Сетих се, че наскоро бяхме учили за нея по Вълшебство. Само оставаше да се сетя за контра заклинанието. Беше Енервате. Вече и двамата бяха в съзнание, но оставаха циреите. Никога не бях чуала за такова заклинание. Замислих се да не би да съм чела нещо, но без успех. Тогава единия грифиндорец ме подсети и каза Фурникус. Аз му благодарих, но това не ми помагаше особено, защото на мен ми трябваше контра заклинанието и реших да пробвам с Фините Икантатем, което беше магия за прекратяване на действащите заклинания в момента. Не вярвах да се получи и докато изричах заклинанието си блъсках главата за някое друго, но за мое удивление то подейства. Набързо се сбогувах с първокурсниците и забягах към кулата на Грифиндор, защото така или иначе след 5 минути започваше вечерния час.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeВто Мар 10, 2009 11:38 am

въпросче,плс!
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 11, 2009 4:05 am

Сиси Грейнджър: Обясни ми с най-малко две изречения заклинанието Фиделиус. (Отговора под формата на РП)


Последната промяна е направена от Елизабет Потър на Сря Мар 11, 2009 4:36 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeСря Мар 11, 2009 4:32 am

Аз се запътих към класната стая, където са се дуелирали съучениците ми. Щом стигнах там вратата беше заключено и аз се сетих, че мегията с която са я заключили е Колопортус, а магията с която я отключих беше Алохомора. Щом влязох вътре най-напред видях огромната статуя, сетих се че съм чела някъде магията за уголемяване и се сетия тя беше Енгорджио, но продиводействието й беше... Редукцио. След това се захванах с летящите предмети. Използвано беше заклинанието Имобулус, сетих се най-накрая аз, че и него го бях чела някъде, но това не ми помагаше защото не знаех контразаклинанието. Реших да пробвам с Фините Икантетам, но не бях сигурна дали ще стане. За мое голяма изненада, стана предметите паднаха на земята. След това казах Очисти и всичко си дойде по местата. След това излязох от стаята и се запътих към езерото за малко почивка.
Върнете се в началото Go down
Проф. Елена Здрач
Зам.директор и Ръководител на дом Грифиндор
Проф. Елена Здрач


Брой мнения : 471
Join date : 10.02.2009
Age : 32

Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 5:32 am

Префектите трябва да ми кажете колко точки ще дадете на всеки ученик за отговора за да дам точките за дома му. Моля точките да не са повече от 35.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Допълнителни точки за вашия дом   Допълнителни точки за вашия дом - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Допълнителни точки за вашия дом
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Въпроси за допълнителни точки
» Въпроси за допълнителни точки!
» Допълнителни въпроси
» Допълнителни въпроси
» Точки на Грифиндор

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Втори етаж :: Втори етаж :: Вълшебство-
Идете на: