Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Втори урок (внимание:професорката е в лигаво настроение!!!)

Go down 
АвторСъобщение
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Втори урок (внимание:професорката е в лигаво настроение!!!) Empty
ПисанеЗаглавие: Втори урок (внимание:професорката е в лигаво настроение!!!)   Втори урок (внимание:професорката е в лигаво настроение!!!) Icon_minitimeВто Мар 03, 2009 8:01 am

Влязох в стаята и леко заподскачах към катедрата, днес настроението ми се беше повишило след прекараната сутрин с дъщеря ми. Докато не стигнах до катедрата не спрях да си подкачам и да си тананикам тихичко, но когато стигнах до нея чух тихо хихикане и шушукане зад гърба си. Стаписах се на място и се завъртях на пети и осъзнах, че не съм сама. Когато се обърнах на пълно към чиновете се чу хоров поздрав премесен с хилене.
- Добър ден, профефоре!
Усмихнах се притеснено и понечих да погледна часовника си, но една нова грифиндорка на име Росалинда Смит ми го каза преди да съм направила тежкото движение да си вдигна ръката.
- Часа не е започнал, професоре! - мило изписука тя.
- Благодаря Ви г-це Смит! - усмихнах и се аз.
- Явно сте подранили днес, дане би да нямате търпение за втория урок? - попитах аз, а учениците закимаха единодухно.
Засмях се тихо и отидох зад катедрата.
- Е имаме доста време до започването, какво искате да правим, да започваме с урока или имате да питате нещо преди това, което ви интересува?- попитах аз, така де може да искат някоя интересна демонстрация преди започването на теорията...зачаках отговора им...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Втори урок (внимание:професорката е в лигаво настроение!!!) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Втори урок (внимание:професорката е в лигаво настроение!!!)   Втори урок (внимание:професорката е в лигаво настроение!!!) Icon_minitimeВто Мар 03, 2009 8:38 am

- Хъмм, ясно на никой не му е до забавления...значи започваме с урока. - станах от стола и заобиколих катедрата сядайки после върху нея. - Днес ще си говорим повече за Драконите, по точно аз ще ви го напиша на дъската вие го препишете, а после ще ви дам домашно. Нещо не съм в настроение да говоря! - усмихнах се и извадих пръчката си, насочих я към черната дъска и на нея с бели наклонени букв се изписа:
Драокни
Дракона е едно наистина сложно устроено същество. Някои мъгъли го бъркат непрестанно с динозавъра, който е живял преди хиляди години. Други смятат драконите само за мит, но те съществуват и са наистина опасни същества. Има само един вид окротени дракони известни като Мираконус или Магьоснически дракон. Той е окротен благодарение на златното яйце. Златното яйце е същината на този вид дракони затворина в предмет. Именно за това и дракона се подчинава на магьосника - притежател на яйцето... Това наистина е много интересно. Има много догадки кой магьосник е затворил сърцевината на дракона в яйце. Едни смятат че това е съмият Дъмбълдор, други - че това е Гриндълуолд. Аз лично смятам, че магьосник, мислещ единствено за благото на магьосниците би сторил подобно нещо. Според мен Гриндълуолд е успял да умилостиви този вид дракони и да ги сведе до пълно подчинение чрез златните яйца.
- Магията, която укротява този вид дракони и ги подчинява чрез Златното яйце е древно могъщо заклинание. Малцина са го правили в днешно време и тъй като съм един от тях ще се опитам да Ви разясня магията. Магьосника трябва да е изключително съсредоточен в целта си. Плавно насочвате пръчката към очите на дракона и изричате думите: Инфленсио Ересторса... Магията представлява силен зелен лъч, покосяващ очите на дракона и той за кратко време заспива. Магьосника се прибилижава до него и с ръката с пръчката докосва дясното предгърдие с думите Инфленсио Ересторкариос...В другата му ръка се оказва Златното яйце, ако магията е направена правилно. Чрез яйцето той е господар на дракона. За голяма жалост на повечето магьосници успели да направят това министерството иззема яйцата, защото притежанието на дракон и напълно незаконно.

Седнах зад катедрата и започнах да попълвам документи диктувайки тихо на самопишещото ми перо. След около 20 минути погледнах часовника си, подбудена от шушукането възцарило се в стаята.
- Е виждам, че сте готови! За домашна: съчинение на тема : Дракон, какво знам за него? Да ми се предадат най-късно до другия вторник (по ЛС). Това е за днес, свободни сте. - казах аз с усмивка и стаята се изпълни със стържене на столове и говорена на вече висок тон...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
 
Втори урок (внимание:професорката е в лигаво настроение!!!)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Втори урок
» Втори урок
» Втори урок
» Втори урок
» Втори урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Трети етаж :: Трети етаж :: Драконология-
Идете на: