Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Обсъждане на книги.

Go down 
+5
Dark Angel
Елизабет Потър
Сиси Грейнджър
Джини Уайт
Проф. Де'Луна
9 posters
АвторСъобщение
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeПет Мар 13, 2009 12:19 pm

Забелязах, че има доста голям интерес към раздела за литератаура, затова предлагам да си казваме, т.е. да обсъждаме тук книги, които всички сме чели, като за начало предлагам да започнем с Хари Потър. Кажете си обстойно мнението по всички книги...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeПет Мар 13, 2009 12:21 pm

Според мене всичките са върха. Чела съм го по 2 пъти последните 3 и поне 6 пъти първите 4. Така и не ми омръзват. Роулинг някак успява да държи читателя в напрежение, едно временно в книгите е вложено и достатъчно чувство за хумор. Просто са върха. Smile
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeПет Мар 13, 2009 12:50 pm

From east
From west
J.K Rowling is the best! Very Happy Very Happy Very Happy
книгите са много яки! Не вярвам някога да ми омръзнат. Чела съм ги няколко пъти! flower flower flower
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeПет Мар 13, 2009 2:59 pm

Според мен Джоан Роулинг е написала една върховна книга, която е бестселър в цял свят. На мен лично любимата от поредицата ми е "Хари Потър и Нечистокръвния принц", а освен нея ме кефи и седмата част "Хари Потър и Даровете на Смърта". Всички книги съм ги чела, но най-много пъти шестата и седмата част. Никога ни са ми омръзвали, а ги имам от седем годишна поне първите части и никога няма да ми омръзнат. Джоан, е написала така книгата, че в нея има много интересни факти, хумор и всичко което е нужно за да се няпряви една книга интересна. Но най-вече книгите ми харесват понеже изграждат един до някъде не познат за нас свят и защото е толкова интересна и в нея има много фантазия.
Върнете се в началото Go down
Dark Angel
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Dark Angel


Брой мнения : 143
Join date : 03.03.2009

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeСъб Мар 14, 2009 9:21 am

Като цяло книгите за ХАри Потър са много добри,но на моменти Роулинг ги е разтягала като локум.На моменти има някои разминавания,излижни повторения и неточности.На моменти в почти всички книги става банално да се говори за Хари и неговите любовни мъки. В първите книги няма почти никакво приключение и това доскучава на читателите. И не съм съгласна Хари да е с Джини това е твърде страно не знам как на Роулинг и е хрумнала такава световна глупост. А за Хармаяни и Рон и просто нелогично те постояно се карат и са на различни мнения.Те двамата нямат нищо общо по скора за приятели са си добре отколкото за гаджета и за съпруг и съпруга. Най-добрите части са определено Огненият бокал и Даровете на смърта. И не мога да разбера защо писателката изтрепи половината положителни герой.
Върнете се в началото Go down
Виктория Грей
Първи курс - Слидерин
Първи курс - Слидерин
Виктория Грей


Брой мнения : 165
Join date : 17.02.2009
Age : 31

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeСъб Мар 14, 2009 10:04 am

Изтрепа ги, щото се водеше война и не може като във всички приказки добрите да спечелят и да оцелеят едновременно. Да, гадно ми е че уби Фред, но просто трябваше да има жертви, иначе ако не беше избила толкова народ от по-второстепенните герои тогава можеше да кажеш сбогом на Рон или Хърмаяни. Не е добра опция, нали? А за това, че Рон и Хърмаяни се събраха си беше напълно логично и банално - най-добри приятели,бля, бля, на всичкото отгоре все се караха. Ако се замислиш по книгите и филмите все най-дразнещите се един друг герои се събират.
Върнете се в началото Go down
Dark Angel
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Dark Angel


Брой мнения : 143
Join date : 03.03.2009

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeСъб Мар 14, 2009 3:07 pm

Съгласна съм,че трябва да има жертви от добрите,но защо не уби поне десетима от лошите.
Върнете се в началото Go down
Виктория Грей
Първи курс - Слидерин
Първи курс - Слидерин
Виктория Грей


Брой мнения : 165
Join date : 17.02.2009
Age : 31

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeНед Мар 15, 2009 4:40 am

Ама тя си убиваше наред lol! lol! lol!
Даже и Волдемор умря, това не е ли достатъчно?
Върнете се в началото Go down
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeНед Мар 15, 2009 4:52 am

Предостатъчно lol!

Айде, ако сме свършили давайте да обсъждате друга книга. Има бая фенове на Здрач, така че преминаваме към нея.
Така мнения по първата книга на Стефани - Здрач...
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Алис Блек
Първи курс - Рейвънклоу
Първи курс - Рейвънклоу
Алис Блек


Брой мнения : 70
Join date : 19.03.2009
Age : 31

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeПет Мар 20, 2009 7:36 am

Това е най-яката книга, която съм чела някога. Просто не мога да я опиша с думи има много яки моменти. Хем е малко страшна хем доста романтична. Обожавам я. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Върнете се в началото Go down
Кимбърли Уотсън
Първи курс - Слидерин
Първи курс - Слидерин
Кимбърли Уотсън


Брой мнения : 86
Join date : 20.03.2009
Age : 29
Местожителство : Варна

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeПет Мар 20, 2009 3:08 pm

Най Най Най Най Най Най Най Най ЯКАТА КНИГА В СВЕТА. НЯМАМ ДУМИ НАПРАВО СТРАХОТНА ЕЕЕ.
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeВто Мар 24, 2009 2:26 am

Съгласна съм с Кимбърли и Алис, но ще добавя и моето мнение.

Тази книга е най-яката, която съм чела обожавам я. В нея има такава мрежа от чуства, че ти направо се вживяваш в книгата, започваш да съчувстваш на героите. Колкото пъти да я прочета просто не ми омръзва ( чела съм я 3 - пъти), държи ме в напрежение докрай. Просто няма как да ти омръзне.
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitimeВто Мар 24, 2009 12:52 pm

lol! lol! lol! lol! lol! И аз съм съгласна . И петте книги от сагата на Twilight са върха lol! lol! lol! lol!

А за авторката просто..........Нямам думииииииии
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Обсъждане на книги. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Обсъждане на книги.   Обсъждане на книги. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Обсъждане на книги.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Забавно :: Литература-
Идете на: