Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Трети урок

Go down 
+4
Алис Блек
Сиси Грейнджър
Елизабет Потър
Проф.Хейл
8 posters
АвторСъобщение
Проф.Хейл
Преподавател
Проф.Хейл


Брой мнения : 108
Join date : 15.03.2009

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 1:03 am

Професор Хейл се бе запилял в хранилището на кабинета.Той хаотично отваряше всеки шкаф и внимателно го притърсваше.Отвън беше топло,но въпреки това,купести облаци се бяха насъбрали над училището и едвам-едвам да не се сдрържат да не завали.Учителят неуморно търсеше плакати свързани с днешния му урок,но когато звънеца звучно удари и се чуха стъпките на учениците,които бягаха из стаята то се отказа да търси по този начин.
-Момент!-провика се преподавателя,за да могат учениците да разберат,че е тук.
След това замахна с пръчката си към масата и там се появиха четири навити,картонени плакати.Проф.Джаспър ги грабна и бързо се запъти при учениците.
-Здравейте!-усмихна се той.-Днес е първият ми урок при вас по История на магията,но мисля,че вече се познаваме.-изсмя се той.-Изгубихме доста от часа,а ни предстои доста работа.Запишете заглавието на днешния урок....-той замахна към черната даска зад него и на нея с ясен,равен почерк се изписа:

История на магията по света
Магията е съществувала още от Праисторията на човечеството. Макра и тогава да е била само под формата на племенни вярвания, са влагали магически заряд в ежедневните дейности на прадедите ни. Чак по-късно, през Античността, тя се обособява като отделно занимание, което не е за всеки. В повечето общности през Древността хората, практикуващи един или друг раздел на магията, са били на особена почит. От началото на новата ера до средата на второто хилядолетие, магьосничеството се превръща в тема-табу и постепенно се отвърждава разбирането, че то е опасно и затова недопустимо. Но точно през това време, магията претърпява най-голям прогрес и почти еднотипното отношение към нея, не пречи да преживее цели епохи, благодарение на велики магьосници като Мерлин, основателите на Хогуортс и Николас Фламел, докато се оформят цели огромни звена, съставящи днешното магьосничество. През Ренесанса магията търпи небивал интерес от всички, въпреки строгите закони и разпоредби на църковните власти по това време. Технологичният прогрес и редица национални революции в началото на Новото време, засенчват внезапния интерес към магията и по това време тя става скрита за мъгълските общества, целият магьоснически свят се отделя напълно и скрива от немагьосниците. От тогава насам, за магията е най-интензивното време, което е преживявала. Тя самата се развива с невероятни темпове, което разбужда духовете сред черните магове и се случват неща, които никога преди не са били дори възможни. През цялото това време на бурни и стихнали темпове на развитие на магьосничеството, вълшебници от всякакви области се раждат, живеят, допринасят с нещо за магията днес и умират. Велики и безизвестни магове са живели преди хилядолетия, векове, а и днес. Най-прочутите от тях ще изучаваме през първите два срока от настоящата учебна година.Ето как са изглеждали.-подде професора,след,което взе плакатите и ги закачи на стената,като каза името на всеки от тях.-Другия час ще се запознаем с вещиците,а за днес-това е!-усмихна се Хейл и се отправи обратно в хранилището.
-Професоре....!-спря го едно момче.
-Да!-изви глава мъжът.
-Имаме ли някакво домашно?-смутено попита ученика.
-Оу...благодаря ти!Домашното ви е:

1.Как възприемат хората магията?
2.Какво е нейното развитие,през отделните части на времето?
3.Кои прочути магьосници са допринесли много за магията?
~~~~~~~Срок:6 дена!~~~~~~~
Професорът продиктува домашното,свали плакатите и светкавично ги занесе в хранилището и по същия начин се върна.
-Остават ни няколко минути до края на часа.Някой има ли въпроси?-попита той.

П.П:пишете Рп,че сте били тук!
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 1:14 am

Ванеса влезе в кабинета по История на магията този път на време, но това го дължеше на Лизи и Сиси, които бяха с нея. Лизи и Сиси седнаха заедно, а Ванеса седна сама и изчака Джини да дойде при нея. Точно, когато Джини седна професорът каза:
- Момент.
-Здравейте!-усмихна се той.-Днес е първият ми урок при вас по История на магията,но мисля,че вече се познаваме.Изгубихме доста от часа,а ни предстои доста работа.Запишете заглавието на днешния урок....-той замахна към черната даска зад него и на нея с ясен,равен почерк се изписа:
История на магията по света
Магията е съществувала още от Праисторията на човечеството. Макра и тогава да е била само под формата на племенни вярвания, са влагали магически заряд в ежедневните дейности на прадедите ни. Чак по-късно, през Античността, тя се обособява като отделно занимание, което не е за всеки. В повечето общности през Древността хората, практикуващи един или друг раздел на магията, са били на особена почит. От началото на новата ера до средата на второто хилядолетие, магьосничеството се превръща в тема-табу и постепенно се отвърждава разбирането, че то е опасно и затова недопустимо. Но точно през това време, магията претърпява най-голям прогрес и почти еднотипното отношение към нея, не пречи да преживее цели епохи, благодарение на велики магьосници като Мерлин, основателите на Хогуортс и Николас Фламел, докато се оформят цели огромни звена, съставящи днешното магьосничество. През Ренесанса магията търпи небивал интерес от всички, въпреки строгите закони и разпоредби на църковните власти по това време. Технологичният прогрес и редица национални революции в началото на Новото време, засенчват внезапния интерес към магията и по това време тя става скрита за мъгълските общества, целият магьоснически свят се отделя напълно и скрива от немагьосниците. От тогава насам, за магията е най-интензивното време, което е преживявала. Тя самата се развива с невероятни темпове, което разбужда духовете сред черните магове и се случват неща, които никога преди не са били дори възможни. През цялото това време на бурни и стихнали темпове на развитие на магьосничеството, вълшебници от всякакви области се раждат, живеят, допринасят с нещо за магията днес и умират. Велики и безизвестни магове са живели преди хилядолетия, векове, а и днес. Най-прочутите от тях ще изучаваме през първите два срока от настоящата учебна година.Ето как са изглеждали.-подде професора,след,което взе плакатите и ги закачи на стената,като каза името на всеки от тях.-Другия час ще се запознаем с вещиците,а за днес-това е!-усмихна се Хейл и се отправи обратно в хранилището.
Изведнъж едно момче го спря и попита:
- Професоре имаме ли домашно?
- Да. Домашното ви е :
1.Как възприемат хората магията?
2.Какво е нейното развитие,през отделните части на времето?
3.Кои прочути магьосници са допринесли много за магията?
Неса внимателно си записа всичко от урок плюс домашното.
- Ако някой има въпроси сега е момента. - каза той и зачака някой да го попита нещо. - Е щом никой няма какво да пита - свободни сте.
Всички изхвърчаха от стаята. Ванеса и Джини си прибраха пергаментите и също излязоха.
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 4:32 am

Аз, Сиси и Неса влязохме точно две минути преди да бие втория звънец. Аз и Сиси се настанихме на обичайното си място в средната колона на първия чин и набързо извадихме учебниците си, а Неса седна зад нас, докато чакаше Джини да влезе. След малко стаята се изпълни от ученици и явно вече всички бяха тук. Чух как Джини диша тежко зад мен и се строполи на стола, явно доста беше тичала за да стигне навреме за час. След малко от хранилището долетя гласът на професора, явно искаше да ни покаже, че е тук:
- Момент.
- Здравейте! - усмихна се той. - Днес е първият ми урок с вас по История на магията, но мисля, че вече се познаваме. - засмя се той.
- Изгубихме доста време от часа, а ни предстои доста работа, така че да се захващаме. Запишете заглавието на днешния урок ... - той замахна към черната дъска зад него и на нея с ясен, равен почерк се изписа:
История на магията по света
Магията е съществувала още от Праисторията на човечеството. Макра и тогава да е била само под формата на племенни вярвания, са влагали магически заряд в ежедневните дейности на прадедите ни. Чак по-късно, през Античността, тя се обособява като отделно занимание, което не е за всеки. В повечето общности през Древността хората, практикуващи един или друг раздел на магията, са били на особена почит. От началото на новата ера до средата на второто хилядолетие, магьосничеството се превръща в тема-табу и постепенно се отвърждава разбирането, че то е опасно и затова недопустимо. Но точно през това време, магията претърпява най-голям прогрес и почти еднотипното отношение към нея, не пречи да преживее цели епохи, благодарение на велики магьосници като Мерлин, основателите на Хогуортс и Николас Фламел, докато се оформят цели огромни звена, съставящи днешното магьосничество. През Ренесанса магията търпи небивал интерес от всички, въпреки строгите закони и разпоредби на църковните власти по това време. Технологичният прогрес и редица национални революции в началото на Новото време, засенчват внезапния интерес към магията и по това време тя става скрита за мъгълските общества, целият магьоснически свят се отделя напълно и скрива от немагьосниците. От тогава насам, за магията е най-интензивното време, което е преживявала. Тя самата се развива с невероятни темпове, което разбужда духовете сред черните магове и се случват неща, които никога преди не са били дори възможни. През цялото това време на бурни и стихнали темпове на развитие на магьосничеството, вълшебници от всякакви области се раждат, живеят, допринасят с нещо за магията днес и умират. Велики и безизвестни магове са живели преди хилядолетия, векове, а и днес. Най-прочутите от тях ще изучаваме през първите два срока от настоящата учебна година. Ето как са изглеждали. - подде професора, след което взе плакатите и ги закачи на стената, като каза името на всеки от тях. - Другия час ще се запознаем с вещиците, а това е за днес! - усмихна се професор Хейл и се отправи обратно в хранилището.
- Професоре....! - прекъсна го едно момче.
- Да! - изви глава мъжът.
- Имаме ли някакво домашно? - смутено попита ученика.
- Оу...благодаря ти! Домашното ви е да отговорите на тези въпроси:
1.Как възприемат хората магията?
2.Какво е нейното развитие,през отделните части на времето?
3.Кои прочути магьосници са допринесли много за магията?
~~~~~~~Срок: 6 дни!~~~~~~~
Професорът продиктува домашното, а аз го записах старателно, както бях направила с урока. Той свали плакатите и светкавично ги занесе в хранилището и по същия начин се върна.
- Остават ни няколко минути до края на часа. Някой има ли въпроси? - попита той.
Аз вдигнах ръка както винаги.
- Слушам ви госпожице Потър. - каза той и аз улових в гласа му лека нотка на досада.
Изчервих се или по точно косата ми го направи и казах:
- Домашното под формата на съчинение ли да бъде. - казах аз притеснено и забих поглед в масата пред мен.
Върнете се в началото Go down
Проф.Хейл
Преподавател
Проф.Хейл


Брой мнения : 108
Join date : 15.03.2009

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 1:33 pm

-На всеки въпрос отговор не по-малко от два реда!-усмихна се преподавателя.
-Благодаря!-прошепна г-ца Потър.
Върнете се в началото Go down
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeПет Мар 20, 2009 1:27 am

Сиси Грейнджър влезе с приятелките си 2 минути преди да бие новия звънец.Сиси и Лизи се настаниха на обичайното си място-седяха заедно на един чин в средната колона.
След малко влезе професор Хейл.Всички извадиха перо и пергамент и записваха,докато той разказваше.
История на магията по света
Магията е съществувала още от Праисторията на човечеството. Макра и тогава да е била само под формата на племенни вярвания, са влагали магически заряд в ежедневните дейности на прадедите ни. Чак по-късно, през Античността, тя се обособява като отделно занимание, което не е за всеки. В повечето общности през Древността хората, практикуващи един или друг раздел на магията, са били на особена почит. От началото на новата ера до средата на второто хилядолетие, магьосничеството се превръща в тема-табу и постепенно се отвърждава разбирането, че то е опасно и затова недопустимо. Но точно през това време, магията претърпява най-голям прогрес и почти еднотипното отношение към нея, не пречи да преживее цели епохи, благодарение на велики магьосници като Мерлин, основателите на Хогуортс и Николас Фламел, докато се оформят цели огромни звена, съставящи днешното магьосничество. През Ренесанса магията търпи небивал интерес от всички, въпреки строгите закони и разпоредби на църковните власти по това време. Технологичният прогрес и редица национални революции в началото на Новото време, засенчват внезапния интерес към магията и по това време тя става скрита за мъгълските общества, целият магьоснически свят се отделя напълно и скрива от немагьосниците. От тогава насам, за магията е най-интензивното време, което е преживявала. Тя самата се развива с невероятни темпове, което разбужда духовете сред черните магове и се случват неща, които никога преди не са били дори възможни. През цялото това време на бурни и стихнали темпове на развитие на магьосничеството, вълшебници от всякакви области се раждат, живеят, допринасят с нещо за магията днес и умират. Велики и безизвестни магове са живели преди хилядолетия, векове, а и днес. Най-прочутите от тях ще изучаваме през първите два срока от настоящата учебна година.
Той извади няколко плаката на велики магьосници и след това каза,че следващия час ще се запознаем с вещиците.
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
Алис Блек
Първи курс - Рейвънклоу
Първи курс - Рейвънклоу
Алис Блек


Брой мнения : 70
Join date : 19.03.2009
Age : 31

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeПет Мар 20, 2009 4:41 am

Алис влезе за първи път в тази стая. Тя беше просторна на по голямата част от площа бяха наредени чинова в три редици, а в другата по-малка част от стаята имаше катедра, а зад нея имаше стол с висока облегалка и беше тапициран с червен плат. Имаше само един прозорец, който всъщност беше доста голя и светлината, която пропускаше стигаше да освети цялата стая. Освен входната имаше още една врата, която явно водеше към хранилището, беше направена от някакво тъмно дърво, най-вероятно махагон. Още нямаше никой от моя дом само една групичка Грифиндорки, които си бъбреха резпалено. С моята скорос за секунди бях на първия чин откъм прозореца (момичетата забелязаха това и се обърнаха да ме погледнат, но аз вадех учебниците си в този момент за това не им отвърнах с любопитен поглед просто им се усмихнах), радвах се, че навън не грее слънце защото иначе щях да приличам на прожектор. Резвеселих се от тази мисъл, но само се усмихнах и започнах да розлиствам учебника, за да видя до къде са стигнали с напредъка и колко ще трабва да наваксвам. Бях се загледала в учебника, но чух стъпките на едното от момичетата да се приближават към мен. Вдигнах поглед от четивото си и и се усмихнах.
- Здравей, аз съм Елизабет, а това са моите приятелки. - посочи тя групичката от момичета зад себе си, докато ми се усмихваше.
- Приятно ми е да се запознаем аз съм Алис. - казах аз, но не и подадох ръка, понеже знаех какаво ще стане ако ме дакосне, щеше да започне да задава въпроси защо съм толкова студена и бледа.
- Аз съм един от префектите на Грифиндор и ако имаш нужда от помощ само кажи. - усмихна се тя и момичетата зад нея направиха същото.
- Благодаря, но за сега нямам проблеми. - отвърнах любезно аз.
След малко в стаята влетяха останалите ученици ш насядаха по местата си. Забелязах няколко любопитни погледа върху мен, но не им обърнах внимание.
- Извинявай, може ли да седна до теб понеже сме от един дом пък и преди това беше моето място. - каза едно тъмнокосо момиче със светла кожа, е не толкова светла като моята, но сравнително светла.
- Разбира се, няма проблеми. - отново се усмихнах аз.
Момичето седна внимателно на стола до мен и извади припряно учебниците си. След малко в стаята влезе и професор Хейл, знаех че се казва така защтото го видях в програмата дадена ми от директорката вчера.
- Здравейте! - усмихна се той. - Днес е първият ми урок при вас по История на магията, но мисля, че вече се познаваме. - изсмя се той. - Изгубихме доста от часа, а ни предстои доста работа. Запишете заглавието на днешния урок ...
Урокът започна и аз се съсредоточих в разказа на професора, който бе блед точно, колкото мен и се знаеше че е вампир (вегитарианец). Заслушах се внимателно в неговия разказ за Историята на магията в различните крайща на света, който беше дравнително интересен и записвах всяка дума с такава бързина, на каквато е способен само един вампир. Той разказвеше за отначало за развитието на магията в древноста и след това вече мине на по-предни години, които ни бяха по-познати. Докато говореше той стигна до това да ни разкаже за няколко велики магьосници и ни показа техни плакати. Обясни ни, че следвация час ще изучаваме великите вещици и от това ми стана по-интересно. След това той прибра плакатите и се запъти към хранилището за да ги прибере, но едно момче го прекъсна.
- Професоре....!
- Да! - изви глава мъжът.
- Имаме ли някакво домашно? - смутено попита ученика.
- Оу... благодаря ти! Домашното ви е да отговорите на тези въпроси:
1.Как възприемат хората магията?
2.Какво е нейното развитие,през отделните части на времето?
3.Кои прочути магьосници са допринесли много за магията?
~~~~~~~Срок: 6 дни!~~~~~~~
Аз записах това на бързо с равния си четлив почерк и побързах да прибера нещата си, което стана доста бързо, за секунди бях вече от другата страна на чина с чантата на рамо. Аз изчаках съученичката си и двете излязохме от кабинета.
Върнете се в началото Go down
Dark Angel
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Dark Angel


Брой мнения : 143
Join date : 03.03.2009

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeНед Мар 22, 2009 1:24 am

Роса беше се оспала.Момчето се събуди към 7.45 ч от виковете но едно момче на Хафълпаф че закъснява тя отначало си помисли че е нещо не е наред но като погледна часовника едва не припадна.В действителност тя закъсняваше за час.Роса бързо стана взе си доста бърз душ,умисе зъбите и се преоблече.Момичето бягаше като обезумява по коридорите искаше да стигни колкото си може по-бързо и се надяваше през това време професора да не е забелязал че отсъщва.Роса се използва че учителят си беше обърнал и тя бързо седна на мястото си и извади от чантата си пергамент и химикалка.Сиси и леко я бутна и и каза.
-Добро утро Роси защо закъсня толкова.
-Не ми се смей успах се.
-Ах ти поспаланке май средносното парти ти е отмъкнало цялата енергия.
-Права си кажи на Ванеса повече да организира партита но малко по-рано. А до къде сме.
-Погледни на дъската професор Хейл където пише.
-Разбрах.Благодаря ти Сиси.
След като малко преди да започне да пише професорът се бе обърнал и забеляза че Роса е тук.
-Радвам се че дойдохте гожпожице Смит. Стигнахме до тук можете да го препишета.
На момичето и стана леко неудобно от цялата ситуация тя никой път до сега не се оспиваше.
-И не се претиснявайта че ще закъснява на всеки се случка.-каза със спокоен и нежен глас професора.
Роса се почувства по-добре след като разбра че професорът не и се сърди и тя започна да пише следния план.
История на магията по света
Магията е съществувала още от Праисторията на човечеството. Макра и тогава да е била само под формата на племенни вярвания, са влагали магически заряд в ежедневните дейности на прадедите ни. Чак по-късно, през Античността, тя се обособява като отделно занимание, което не е за всеки. В повечето общности през Древността хората, практикуващи един или друг раздел на магията, са били на особена почит. От началото на новата ера до средата на второто хилядолетие, магьосничеството се превръща в тема-табу и постепенно се отвърждава разбирането, че то е опасно и затова недопустимо. Но точно през това време, магията претърпява най-голям прогрес и почти еднотипното отношение към нея, не пречи да преживее цели епохи, благодарение на велики магьосници като Мерлин, основателите на Хогуортс и Николас Фламел, докато се оформят цели огромни звена, съставящи днешното магьосничество. През Ренесанса магията търпи небивал интерес от всички, въпреки строгите закони и разпоредби на църковните власти по това време. Технологичният прогрес и редица национални революции в началото на Новото време, засенчват внезапния интерес към магията и по това време тя става скрита за мъгълските общества, целият магьоснически свят се отделя напълно и скрива от немагьосниците. От тогава насам, за магията е най-интензивното време, което е преживявала. Тя самата се развива с невероятни темпове, което разбужда духовете сред черните магове и се случват неща, които никога преди не са били дори възможни. През цялото това време на бурни и стихнали темпове на развитие на магьосничеството, вълшебници от всякакви области се раждат, живеят, допринасят с нещо за магията днес и умират. Велики и безизвестни магове са живели преди хилядолетия, векове, а и днес. Най-прочутите от тях ще изучаваме през първите два срока от настоящата учебна година. Ето как са изглеждали. - подде професора, след което взе плакатите и ги закачи на стената, като каза името на всеки от тях. - Другия час ще се запознаем с вещиците, а това е за днес! - усмихна се професор Хейл и се отправи обратно в хранилището.
- Професоре....! - прекъсна го едно момче.
- Да! - изви глава мъжът.
- Имаме ли някакво домашно? - смутено попита ученика.
- Оу...благодаря ти! Домашното ви е да отговорите на тези въпроси:
1.Как възприемат хората магията?
2.Какво е нейното развитие,през отделните части на времето?
3.Кои прочути магьосници са допринесли много за магията?
~~~~~~~Срок: 6 дни!~~~~~~~
След като го напиша би звънеца и всички деца с нежелание излязоха от часа,а Роса си тръгна заедно със своите приятелки.
Върнете се в началото Go down
^^Blackrose^^
Първи курс - Слидерин
Първи курс - Слидерин
^^Blackrose^^


Брой мнения : 32
Join date : 22.03.2009

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeПон Мар 23, 2009 12:06 pm

Симон стана по обичайното си време -пет сутринта и се облече бързо. Беше тиха и се движеше като сянка, все едно танцуваше из стаята. Не докосна нищо ненужно и след десет минути най-много бе готова за часовете си. Ранното й ставане бе по принуда на избягването на съучениците й. Снощи си бе легнала в един сутринта, но малкото време за сън не влияеше нито на настроението й, нито на силите й.
Взе чантата си и излезе от спалнята като се надяваше че няма пробудени. Слезе тихомълком по стълбите и се огледа боязливо в общата стая. Нямаше никого както обичайно. Излезе от общите помещение и се озова в познатите й подземия. Отиде до празната класна стая в дъното, където прекарваше най-голяма част от времето си. Прегледа програмата си и заочна да чете учебника по История на магията. Бе стигнала до 158 страница, но въпреки скучните неща продължаваше понеже имаше намерение за седемте години обучение да прочете всички възможни книги до които се докосне, а тази й бе под ръка сега. Когато беше сигурна, че закуската е сервирана изприпка до Голямата зала, където още нямаше почти никого. Взе си една препечена филийка, която намаза със сладко от кайсия и излезе като мираж. Отиде на третия етаж, където се намираше първия й час- История на магията. Настани се в една празна класна стая и загледа през прозореца. Няколко групички отиваха към оранжериите, други към часа за Грижа за магически създания. Някои явно се връщаха от уморителна куидична тренировка. Май бяха рейвънклоуци по екипите, но на такава височина нищо не беше сигурно. Най-сетне звънецът за влизане в час удари и девойката излезе бързешком от стаята. "Вгради" се в тълпата от свои ученици и когато влезе в помещението се настани на най-отдалеченото и непривличащо внимание място. Слушаше внимателно преподавателя, а и записваше всяка негова дума, която се отнасяше за предмета. След като приключиха с преподаването и даването на задачи за домашно, звънецът би почти веднага. Няколко нейни съученички питаха някакви въпроси, но тя не вдигна ръка. Отново се вмести в групичката от свои съученици и се насочи към следващия си час като търсеше заобикалящи пътища, така че да не й се налага да се движи с някой друг.
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeВто Мар 24, 2009 4:57 am

Алис влезе в стаята заедно с приятелките си и седна на мястото си . Тя се заприказва с Анди и незабеляза кога учителя е влязъл:
- Добърден- каза професора и изгледа Анди и Алис
- Добърден професоре - казаха момичетата изнервено
- Моля за тишина!- каза учителя и всички млъкнаха . Той заразказва нович урок и всички се заслушаха в интересните му разкази! Никой не продума през целия час.Учениците бяха погълнати от урока

( извинете , че писах толкова малко , но нямам мн време Sad )
Върнете се в началото Go down
Ричард Дейвис
Първи курс - Хафълпаф
Първи курс - Хафълпаф
Ричард Дейвис


Брой мнения : 165
Join date : 27.02.2009

Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 4:04 pm

Дойде времето за часовете по История на магията и Ричард със бодри крачки се отправи към кабинета.За него това щеше да е първо влизане във кабинета,тъй като преди това не е имал възможнжстта да кара час,тъй ткато първокерсниците нямаха предаден урок.Той обаче беше се запознал със професор Хейл,който им перподава и по други предмети и впечетленията на момчето останаха много добри.Настроението му беше отлично и просто изгаряше от нетърпение да влезе във стаята и да започне часът.Поначало пръвокурсникът беше доста любознателно и умно дете,което се интересуваше от всичко ново,което става наоколо и сега при карането на пръви час по предмета,просот не му се стоеше на едно място.Пътят до кабинетът не беше дълъг и въпреки това на Ричард му се стори,че все едно е ходил из безкраен тунел.Носеше раницата си на гъраба,във която беще подредил нещата си по учебнаат програма и със усмивак на лицето се запъти към стаята.Не след дълго той се намери пред стаята и почука по врата.Никой не му отговори и първокурсинкът влезе вътре,чудейки се защо никой още не беше дошъл.Всъщноста ,когато влезе вътре видя,че вече бяха дошли няколко учиника сред който съученичката му от дом Хафълпаф Алис Кълън,Росалинда Смит и Сиси Грейнджър,който стояха отпред на първата редица срещу катедрата на преподаветелят.Момчето сенастани на мясотот си и реши да се възползва от отсъствието на професорът и като отвори учебника си,започна да си преговаря,ако евентуално го вдиген пред класа.Не му отне много време и Ричард беше със четенето и остави учебника си на масата.Във този момент професор Хейл ,който поздрави класа и зае своето място на катедрата.Всеки от учениците извадиха листа пергаменит,докато той разказваше днешният урок.
История на магията по света
Магията е съществувала още от Праисторията на човечеството. Макра и тогава да е била само под формата на племенни вярвания, са влагали магически заряд в ежедневните дейности на прадедите ни. Чак по-късно, през Античността, тя се обособява като отделно занимание, което не е за всеки. В повечето общности през Древността хората, практикуващи един или друг раздел на магията, са били на особена почит. От началото на новата ера до средата на второто хилядолетие, магьосничеството се превръща в тема-табу и постепенно се отвърждава разбирането, че то е опасно и затова недопустимо. Но точно през това време, магията претърпява най-голям прогрес и почти еднотипното отношение към нея, не пречи да преживее цели епохи, благодарение на велики магьосници като Мерлин, основателите на Хогуортс и Николас Фламел, докато се оформят цели огромни звена, съставящи днешното магьосничество. През Ренесанса магията търпи небивал интерес от всички, въпреки строгите закони и разпоредби на църковните власти по това време. Технологичният прогрес и редица национални революции в началото на Новото време, засенчват внезапния интерес към магията и по това време тя става скрита за мъгълските общества, целият магьоснически свят се отделя напълно и скрива от немагьосниците. От тогава насам, за магията е най-интензивното време, което е преживявала. Тя самата се развива с невероятни темпове, което разбужда духовете сред черните магове и се случват неща, които никога преди не са били дори възможни. През цялото това време на бурни и стихнали темпове на развитие на магьосничеството, вълшебници от всякакви области се раждат, живеят, допринасят с нещо за магията днес и умират. Велики и безизвестни магове са живели преди хилядолетия, векове, а и днес. Най-прочутите от тях ще изучаваме през първите два срока от настоящата учебна година.Ето как са изглеждали.-подде професора,след,което взе плакатите и ги закачи на стената,като каза името на всеки от тях.-Другия час ще се запознаем с вещиците,а за днес-това е-каза професорът и се отправи към бюрото си,а децата започнаха да изилизат един след друг.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Трети урок Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Трети урок   Трети урок Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Трети урок
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Трети урок
» Трети урок
» Трети урок
» Трети урок
» Трети урок

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: Трети етаж :: Трети етаж :: История на магията-
Идете на: