Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04!

НЯМАТЕ право да пишете в замъка, позволено е в домовете ви, Хогсмийт, Макрон-Али и Диагон-Али!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Айлопс -търговски център за птици

Go down 
+4
Злати Чанг
krisi_lovergood
Сиси Грейнджър
Проф. Де'Луна
8 posters
АвторСъобщение
Проф. Де'Луна
Директор и Ръководител на дом Слидерин
Проф. Де'Луна


Брой мнения : 482
Join date : 10.02.2009
Age : 31
Местожителство : В спокойствието на ноща...в безкрайното

Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitimeЧет Фев 12, 2009 10:25 am

1. Чухал
Айлопс -търговски център за птици Owl5
Тегло: 75 - 85 грама
Дълги уши. Гърбът му е светлоръждив, с петна и щрихи, а отдолу е светъл с различни пъстрини. Любимата му храна са насекоми.
Цена: 20 галеона

2. Бухал
Айлопс -търговски център за птици 250px-Eagle.owl.arp.750pix
Размах до 160 - 180см. Оперението е със защитни цветове охристо, ръждивокафяво или кафяво, изпъстрено с тъмни шарки, щрихи и петна. Размножаването започва през март. Бухалът се храни с дребни бозайници, птици, гущери, жаби и насекоми.Погадките са с диаметър 3 - 5 см и с дължина 7 - 15 см.
Цена: 34 галеона

3. Забулена сова
Айлопс -търговски център за птици Barnowlusbr
Булото е със сърцевидна форма, белезникаво, оградено с нежни ръждивокафяви петънца. Ловува само нощем, дребни бозайници и рядко пойни птици.
Цена: 18 галеона

4. Горска ушата сова
Айлопс -търговски център за птици Wild_patients27
По външен вид напомня бухал, но е значително по-дребна. Размахът на крилете й е около 86 - 98 см, дължината на тялото - 31 - 37 и тежи между 220 и 650 гр. Както повечето совоподобни е активна предимно нощем, а денем стои неподвижна и добре прикрита със защитната си окраска на някои дънер или дебел клон. Подобно на бухала има "уши" от пера и очите й са с ръждиво, жълто или оранжево - червен цвят.
Цена: 43 галеона

5. Полярна сова
Айлопс -търговски център за птици 31904F
Големи размери. Предимно бяло оперение, като при някои се забелязва сива петниста окраска. Хранят се с дребни бозайници, мишевидни и насекоми.
Цена: 47 галеона
Върнете се в началото Go down
http://www.booo.omgforum.net
Сиси Грейнджър
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Сиси Грейнджър


Брой мнения : 398
Join date : 14.02.2009
Age : 28
Местожителство : Diagon-Ali

Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitimeНед Фев 15, 2009 11:29 am

Полярна сова-47 галеона.
Върнете се в началото Go down
http://www.hogwartsschool.bulgarianforum.net
krisi_lovergood
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
krisi_lovergood


Брой мнения : 57
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : veliko tarnovo

Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitimeПон Фев 16, 2009 11:00 am

забулена сова -34 галеона
Върнете се в началото Go down
Злати Чанг
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Злати Чанг


Брой мнения : 47
Join date : 18.02.2009
Age : 29
Местожителство : Велико Търново

Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitimeСря Фев 18, 2009 11:04 am

2. Бухал
Цена: 34 галеона

Wink
Върнете се в началото Go down
Roxy Ryan
Първи курс - Грифиндор
Първи курс - Грифиндор
Roxy Ryan


Брой мнения : 12
Join date : 17.02.2009
Age : 28

Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitimeСря Фев 18, 2009 1:14 pm

5. Полярна сова
Цена: 47 галеона
Върнете се в началото Go down
Джини Уайт
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Джини Уайт


Брой мнения : 345
Join date : 15.02.2009
Age : 27
Местожителство : на някоя друга планета

Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitimeСъб Фев 21, 2009 10:35 am

5. Полярна сова за 47 галеона
Върнете се в началото Go down
Алис Кълън
Префект на Хафълпаф
Префект на Хафълпаф
Алис Кълън


Брой мнения : 263
Join date : 15.02.2009
Age : 27

Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitimeНед Фев 22, 2009 10:36 am

5.Полярна сова-47 галеона.
Върнете се в началото Go down
Елизабет Потър
Префект на Грифиндор
Префект на Грифиндор
Елизабет Потър


Брой мнения : 487
Join date : 22.02.2009

Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitimeПон Фев 23, 2009 2:08 am

Елизабет влезе в магазина за сови, който беше доста просторен. Още щом се чу звънчето окачено до вратата, еди слаб възрастен мъж (навярно собственика и продавача) се запъти към мен.
- С какво мога да ви помогна? - попита любезно той.
- Търся си сова за новата учебна година в Хогуортс. - обясних аз.
- Елате с мен ще ви покажа няколко много хубеви сови. А, някакви предпочитания? - сепна се той, тъй като беше забравил да ме попита.
- Да, бих искала совата да е полярна. - казах аз.
- Добре, последвайте ме. - подкани ме отново той.
Отидохме в другия край на магазина, там по стените беше пълно с кафези от където ме гледаха множество бели сови с кехлибарени или кафяви очи. Аз се огледах, всички бяха много красиви и величествени. Тогава продавача ми показа една много красива полярна сова, която беше кацнала спокойно на пръста му. По гърба й имаше ситни черни петънца, а очите й бяха големи кехлибарени. Беше толкова красива.
- Може ли да я подържа. - попитах аз.
- Разбира се. - каза продавача любезно и ми подаде изящната птица.
Тя се закрепи на ръката ми и аз я погалих.
- Тази сова е специална. - каза продъвача. - Тя дава да я държат само добри магьосници, никога не би се дала на някой, на който няма доверие.
- Значи тя смята, че аз съм най-подходящата за нея собственичка. - попитах аз въодушевено.
- Може би, но това че ви дава да я галите означава, че ви харесва. - обясни продавача.
- Мисле да я купя, много е красива. - възхитих се аз. - Колко струва?
- 47 галеона. - каза мъжът.
- А, трябва да купя храна. С какво се храни? - попитах аз.
- С дребни бозайници, мишки и насекоми. - обясни собственика.
- Благодаря, значи вечер трябва да я пускам на лов. - заключих аз.
- Точно така. Приятен ден. - изпрати ме собственика.
Аз излязох от магазина с кафеза и совата вътре на ръце. Вече бях решила совата щеше да се казва "Афродита".
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Айлопс -търговски център за птици Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Айлопс -търговски център за птици   Айлопс -търговски център за птици Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Айлопс -търговски център за птици
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Пролетна ваканция от 01.04 до 12.04! :: На път към замъка :: Към замъка :: Диагон-Али-
Идете на: